Döşeme doğru tanımlanmıyor

Perde ve kolon birleşiminde sorun görünüyor. Döşeme seçimi yaptığımda asansörü dahil ederek seçiyor.

Ekli dosyalar

• Döşeme1.PNG
    Döşeme1.PNG
    10.9 KB · Görüntüleme: 5
Eklediğiniz resimde Perdenin yanına tanımlanan S07 kolonu ile perde arasında boşluk olduğu görülüyor. Kolonu perdeye bağlanacak şekilde tanımlayınız.

1624444114090.png

Ayrıca bu kolonun asansör perdelerine bağlandığı görülüyor. Bu durumda kolonun perde olarak modellenip, kısa başlık perdesi olarak tanımlanması uygun olur. Asansör perdeleriyle birlikte kısa başlık perdesini de perde grubu olarak tanımlayınız.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Teşekkürler sorunu anladım tasarımımı değiştirdim. Perde grubu olarak belirledim ve kısa perde seçeneğini seçtim bodrum kat sorun yok ama zemin kat sorun vermeye başladı.

Ekli dosyalar

• Döşeme2.PNG
    Döşeme2.PNG
    53.3 KB · Görüntüleme: 9
Zemin katta P04 ü kısa başlık perdesi olarak tanımlamamış olabilirsiniz. Perde Özellikleri/Donatı tasarımı sekmesinden kontrol ediniz.
1624445788682.png

Levent bey kısa başlık perdesi seçeneği seçmiştim ama olmadı, yeni sil baştan bir tasarım daha yaptım ama aynı sorunu verdi.

Ekli dosyalar

• Döşeme3.PNG
    Döşeme3.PNG
    71.6 KB · Görüntüleme: 3
tasarım şekli

Ekli dosyalar

• kat listesi.PNG
    kat listesi.PNG
    42 KB · Görüntüleme: 2
  • tasarım.PNG
    tasarım.PNG
    279.7 KB · Görüntüleme: 2
dosya ekle kısmında '' yüklemeye çalıştığınız dosya çok büyük'' diye uyarı alıyorum

RK Statik İlk dosya diye talımlamıştım
2. dosya yeniden tasarım yaptım ve yarıda bıraktığım sorun aynı

RK Statik İlk dosya diye talımlamıştım
2. dosya yeniden tasarım yaptım ve yarıda bıraktığım sorun aynı
-Projenizde analiz yapın. Bu durumda kısa başlık perdesi için geometri kontrolünde "1/6 boyut oranı sağlanamadı" hata mesajını almayacaksınız.
-V10.81 beta sürümünde analiz yapılmadan da geometri kontrolü yapıldığında bu uyarıyı vermiyor.
Proje notları;
-Kaset diş aralıkları TS500 madde 11.5 e bağlı olarak 11.3' teki koşulları sağlamıyor.
-2. projede Kat Genel Ayarlarında Rijit bodrum kat tanımları hatalı. TBDY 2018 madde 3.3.1.1' e göre 1.ve 2. bodrum katın rijit kabul edilmemesi uygun olur.

Geri