Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Grup perde açılımı hatalı görünüyor

Merhabalar, yapımda grup perdem var ancak çatı katında grup perdeyi oluşturan perdelerden birini kaldırdım. Bu şekilde analiz edip perde düşey açılım çizimleri aldığımda hatalı görünüyor. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Ekli dosyalar

Çizimlerde bir hata yok. Perde grubu tanımlarını değiştirdikten sonra tekrar analiz yapmamışsınız. Analiz yapmanız gerekiyor.
Perde grup isimleri modelde doğru gözüküyor. Analiz yapılmadığı için aşağıda resimde görüldüğü gibi üst katta
grup ismi hatalı. Tekrar analiz yapmanız yeterli. Perde çizimleri düzelecektir.

1661428407694.png

Analiz yaptığım halde herhangi bir değişiklik olmadı. Farklı bir grup mu tanımlamam gerekiyor diye düşünürken çatı katına GP02 dedim analiz ettim yine aynı sonuç çıktı. Tüm katlarda GP01 yapıyorum yine aynı sonuç çıkıyor. Siz perde açılımı aldınız mı acaba?

Sağ ve sol perdeleri Kısa başlık perdesi olarak tanımlamanız uygun olur.

1661429459207.png

Perde Grubu çizimi aşağıdaki gibi oluşmaktadır.
Sorun gördüğünüz yerden ekran görüntüsü alıp paylaşırsanız inceleriz

1661429588114.png

hata 2.png
daha önce böyleydi ama sizin dediklerinizi yapınca açılım sizin gönderdiğiniz gibi oldu.
Peki GP01/p21 perde açılımında 12.68 kotundan sonra da çıkan boyuna donatılar var.
Bu bir hata mı yok kesit görünüşünden mi kaynaklanıyor?

P501 perdesi üst katta devam ettiği için bu donatılar filiz olarak bırakılmıştır.
Ayrıca perde isimlendirmelerini kontrol edin. Bodrum katta isimlendirmelerde farklılıklar var. Aynı isimleri kullanmanız uygun olur.

1661431250453.png

Geri