V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

donatı çapının bütün elemanlarda kullanılması

civilization

Tanınmış Üye
merhabalar. donatı seçim ekranına aşağıdaki gibi bir olanak eklenemez mi. tek tuş ile o donatı çapının bütün elemanlarda kullanılması yada kullanılmaması sağlanabilir. bununla beraber kat bazında da ayar yapma imkanı olsa süper olur. hatta eleman bazlı dahi olabilir. bir projemde zemin kattaki bütün etriyeleri fi10 seçmesini üst kattaki etriyeleri ise fi8 seçmesini istedim tek tek düzenlemek zorunda kaldım. bu da biraz yorucu olur açıksası.

donatı seçimi.PNG

bir projemde zemin kattaki bütün etriyeleri fi10 seçmesini üst kattaki etriyeleri ise fi8 seçmesini istedim tek tek düzenlemek zorunda kaldım. bu da biraz yorucu olur açıksası.
Kat bazında donatı tercihi için yeterince talep gelirse ARGE ekibinin değerlendireceğinden kuşkum yok lakin alıntıladığım durumla ilgili şunu yapabilirsiniz:
Donatı seçim penceresinde etriye çapı sadece @10 seçin...
Zemin kattaki DS'leri kilitleyin...
Donatı seçim penceresinden etriye çapını @8 olarak değiştirin..
Betonarme sekmesine tıklarsanız... @10 etriyeleriniz sabit kalır diğer tüm katlar @8 olur..

bu metodu uyguladınız mı bilmiyorum ama oldukça pratiktir.. yorucu ve zaman alan bir şey de değil...
iyi çalışmalar..

Kat bazında donatı tercihi için yeterince talep gelirse ARGE ekibinin değerlendireceğinden kuşkum yok lakin alıntıladığım durumla ilgili şunu yapabilirsiniz:
Donatı seçim penceresinde etriye çapı sadece @10 seçin...
Zemin kattaki DS'leri kilitleyin...
Donatı seçim penceresinden etriye çapını @8 olarak değiştirin..
Betonarme sekmesine tıklarsanız... @10 etriyeleriniz sabit kalır diğer tüm katlar @8 olur..

bu metodu uyguladınız mı bilmiyorum ama oldukça pratiktir.. yorucu ve zaman alan bir şey de değil...
iyi çalışmalar..,

cevabınız için teşekkür ederim. bahsettiğiniz metod hiç aklıma gelmedi mantıklı ve kolay. ama genede donatı seçimi ekranında da olsa süper olur. projenin başında seçeriz sonra seçmişmiydik seçmemişmiydik diye düşünmeyiz.

Geri