V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

AKTİF KATMAN GÖRÜNMÜYOR - KOPYALAMA HATASI

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mertmen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mertmen

Etkin Üye
1- Aktif katman kısmında hiç bir katmanın ismi yazmıyor . mesela aks çizsem bile katman listesinde göremiyorum. örnek olarak görselde mevcuttur. katman ayarlarında hepsi açıktır.

2- Sadece kolonları kopyalamak istiyorum fakat tüm objeler üst kata kopyalanıyor.

Yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• ideCAD Statik - STATİK ŞABLON PROJE - [ZEMİN KAT TAVANI,  3.00 KOTU] 16.10.2022 14_42_39.png
    ideCAD Statik - STATİK ŞABLON PROJE - [ZEMİN KAT TAVANI, 3.00 KOTU] 16.10.2022 14_42_39.png
    288.9 KB · Görüntüleme: 10
  • PROJE1.cde
    PROJE1.cde
    1.9 MB · Görüntüleme: 3
Gönderdiğiniz projede DWG den gelen katmanlar dahil tüm katmanlar gözüküyor. Sizin gönderdiğiniz ekran resminde gözüken proje ile aynı değil. Eğer ekli projede hata varsa sorunlu projeyi gönderin.
1666004830043.png

Kolonu seçin ve "hepsini seç" komutunu kullanarak kattaki tüm kolonları seçin
1666004964702.png

Kat kopyalama işlemini yaparken diyalogta "Sadece seçili objeleri kopyala" opsiyonunu aktif yaparsanız seçili objeler diğer katlara kopyalanacaktır.

1666005028467.png

Gönderdiğiniz projede DWG den gelen katmanlar dahil tüm katmanlar gözüküyor. Sizin gönderdiğiniz ekran resminde gözüken proje ile aynı değil. Eğer ekli projede hata varsa sorunlu projeyi gönderin.
Ekli dosyayı görüntüle 28173

Kolonu seçin ve "hepsini seç" komutunu kullanarak kattaki tüm kolonları seçin
Ekli dosyayı görüntüle 28174

Kat kopyalama işlemini yaparken diyalogta "Sadece seçili objeleri kopyala" opsiyonunu aktif yaparsanız seçili objeler diğer katlara kopyalanacaktır.

Ekli dosyayı görüntüle 28175

AKTİF KATMAN BENDE GÖRÜNMÜYOR. AYNI PROJE VE PROJEYE AİT GÖRSELLERİ EKLEDİM. PROGRAMI KALDIRDIM YENİDEN EKLEDİM DEĞİŞMEDİ. BAŞKA BİLGİSAYARDA AÇINCA PROBLEM YOK AMA BENDE BU ŞEKİLDE HATA OLUYOR. SEBEBİ NEDİR ?

Ekli dosyalar

• PROJE1.cde
    PROJE1.cde
    1.9 MB · Görüntüleme: 1
  • ideCAD Statik - PROJE1.ide10 - İSİMSİZ PROJE - [ZEMİN KAT TAVANI,  3.80 KOTU] 17.10.2022 15_39...png
    ideCAD Statik - PROJE1.ide10 - İSİMSİZ PROJE - [ZEMİN KAT TAVANI, 3.80 KOTU] 17.10.2022 15_39...png
    522.4 KB · Görüntüleme: 10
  • ideCAD Statik - PROJE1.ide10 - İSİMSİZ PROJE - [ZEMİN KAT TAVANI,  3.80 KOTU] 17.10.2022 15_42...png
    ideCAD Statik - PROJE1.ide10 - İSİMSİZ PROJE - [ZEMİN KAT TAVANI, 3.80 KOTU] 17.10.2022 15_42...png
    29.8 KB · Görüntüleme: 10
Program ayarları ile ilgili bir sorun olabilir. Aşağıdaki yöntemi deneyebilirsiniz.

-klavyenin solunda bulunan ctrl + shift tuşuna basılı tutunuz ve masaüstü kısayolundan programı çalıştırınız.
-“registry (kayıtlı) giriş ve ayarları temizlendi” şeklinde bir mesaj gelene kadar ctrl + shift tuşlarına basmaya devam ediniz.
-mesaj arka planda kalabilir. çıkan mesajı gözlemleyiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

-tamam butonuna tıklayarak diyaloğu kapatınız. program açılacak.
komutu çalıştırdığınızda diyalog ekrana gelecektir.
not:
yapılan bu işlemle menü, toolbar ve kısayollar programın ilk haline getirilmiş olunur.

Geri