Merdiven Mesnet Koşulları Belirleme Problemi

miralay

Kıdemli Üye
Ekli dosyada merdiven mesnet koşullarını belirle düğmesine basıp kenar seçiyorum. Ancak mesnet koşulu penceresi açılmıyor.

Ekli dosyalar

• Meriven.cde
    21.6 MB · Görüntüleme: 15
Ekli dosyada merdiven mesnet koşullarını belirle düğmesine basıp kenar seçiyorum. Ancak mesnet koşulu penceresi açılmıyor.
Bir sorun görünmüyor. Mesnet koşullarını belirle diyaloğu açılıyor.
1650636107781.png
Diğer projelerde de diyalog gelmiyorsa, toolbar ve kısayolları ilk haline getirilmesi sorunu çözecektir.
İşlem adımları;
-Klavyenin solunda bulunan Ctrl + Shift tuşuna basılı tutunuz ve masaüstü kısayolundan programı çalıştırınız.
-“Registry (kayıtlı) giriş ve ayarları temizlendi” şeklinde bir mesaj gelene kadar Ctrl + Shift tuşlarına basmaya devam ediniz.
-Mesaj arka planda kalabilir. Çıkan mesajı gözlemleyiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

-Tamam butonuna tıklayarak diyaloğu kapatınız. Program açılacak.
Komutu çalıştırdığınızda diyalog ekrana gelecektir.
Not:
Yapılan bu işlemle menü, toolbar ve kısayollar programın ilk haline getirilmiş olunur.

İlave olarak; projenizdeki merdivenin kolları arasahanlığa bağlanmıyor. Merdiven yükseklikleri kat yükseklikleri ile uyumlu değil.

Levent bey önerinizi uygulayınca düzeldi. Alt katta bir doğru var o nedenle kotu yüksekte merdivenin. Ancak rota komutu ile oluşturduğum merdivenlerde genelde bu kolların ara sahanlığa bağlanmasını beceremiyorum. Videolardaki gibi önce rota ile merdiven kollarını çizip daha sonra yine rota komutu ile çıkış hattını çiziyorum ancak yine de olmuyor. Acaba kaçırdığımız bir nokta mı var?

Önce merdiven betonarme aksı çiz komutuna tıkladığınızda bağlamak istediğiniz ara sahanlığa 1 kez sol tık sonra merdiven kolunu seçmek için 1 kez sol tık yaptıktan sonra sağ tıklama yaparsanız seçtiğiniz sahanlık ve merdiveni birbirine bağlayıp donatı hesap aksını bir bütün olarak çizebilirsiniz, ben genelde öyle yapıyorum bağlantılarda.

Ekli dosyalar

• merdiven hesap aksı.cde
    21.6 MB · Görüntüleme: 10
Komutta iken merdivenin mesnet özelliğini değiştireceğiniz kenarını tıklayın.
Yapı ile birlikte çözüm yapacaksanız. "Yapı ile birlikte çözüm için mesnetlenme koşulları" opsiyonunu seçin
Yardım sayfasını inceleyiniz

Geri