V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

zımbalama donatısı atmama rağmen zımbalama hatası alıyorum

erdigoksu

Etkin Üye
Merhabalar, Ekteki projemde zımbalama hatası alıyorum ampartman yapamıyorum. Projeyi inceleyip yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

Proje çözümü 2. borum kat dosyada yazılıdır. CD dosyadaki kolon birleşim hatası analiz sonucu düzeliyor.

Ekli dosyalar

Yeşil çizgi ile işaretlediğim akslarda perdeye kiriş bağlanmadığı için, perde ucu boşta döşeme içerisinde kalıyor bundan dolayı zımbalama kontrolü yapılmakta.
Yeşil çizgi ile belirttiğim yerlere kiriş tanımlamanız uygun olur. Bu durumda zımbalama kontrolü de yapılmayacaktır.
1720013067356.png

Zımbalama kontrolü ile ilgili diğer açıklamaları yardım dokümanlarını inceleyebilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

teşekkür ederim yasin bey fakat radyedeki zımbalamaları , zımbalama donatıları atmama rağmen aşamadım

bodrum rijit ve 4.8.5.1 yükleme durumu seçilmiştir. uğraştıktan sonra çözümlenemeyen iş olmaz. isterseniz
projeyi kullanabilirsiniz. dosyayı açınca analiz yapınız. (şahsen zımblama donatısından yana değilim. tercih eden o şekilde yapar)

Ekli dosyalar

Üst kısımda otopark dilatasyonu olduğundan dolayı ampatman çıkamıyorum temel kalınlığını arttırmadan zımbalamayı aşmanın yoluda donatı ilave etmek değilmi

Geri