V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ÇELİK NE ZAMAN ÇIKACAK

kazimyirmibes

Yeni Üye
BEN 2 SENE ÖNCE FUARDA IDE6 YI GÖRDÜM TÜM SORUMLU ARKADAŞLARDA ORDAYDI.
3 AYA ÇIKACAK DENİLDİ.ORDA GÖRDÜĞÜÖ İDE6 DA ÇELİK MODEL DE GİREBİLİNİYORDU.ASLINDA GÜNÜMÜZ BETONARME YAPILARINDA ÇATILARDA
ÇOĞUNLUKLA ÇELİK KATLAR MEVCUT
BEN PROJE YAPARKEN BETONARMEYİ AYRI PROGRAMLA ÇELİĞİ AYRI PROGRAMLA GİRİYORUM
AMA ÇELİKTE KAT ARTTIKÇA DEPREM YÜKÜDE ARTACAĞINDAN ASLINDA TEK PROGRAM TARAFINDAN YAPILMASI DENETLEYİCİLER İÇİN
DE İYİ OLUYOR HER DEFASINDA ÇELİKTE KAT YÜKSEKLİĞİNİ DE DİKKATE ALDIĞIMI İSPAT ETMEM GEREKİYOR.

BUNU SAP 2000 ,ETABS YAPABİLİYOR.
2 SENEDİR NEYİ BEKLİYORUM.
BU SEBEPTEN BİR KİLİT DAHA ALDIM VE BİR ÇOK ARKADAŞADA KİLİT
ALDIRDIM.BEKLEYİN İDE İYİ OLACAK DEDİM.
ŞİMDİ BEN SİZİN SAVUNMANIZI VERİYORUM.

Sayın Kazimyirmibeş,

Yapı 2008 İstanbul Fuarında ideCAD Statik 6 versiyonunun tanıtım sunumları içinde birtakım çelik projelerin analizinin de yapılabileceğini , standımıza gelen tüm kullanıcılarımıza ve konuyla ilgilenen mühendislere gösterdik. Fuarlarda amacımız programlara ilave edilecek yeni olanakların sizlerden nasıl bir tepki alacağını görmek , aynı zamanda uygulamada ihtiyaç duyulan gerçek ihtiyaçları belirlemekti. Fuar neticesi beklediğimiz gibi de oldu. Çelik projelerin çözümüne yönelik programın içine yeni bir takım olanaklar koymak herkes tarafından olumlu bulundu ancak daha yoğun talep betonarme projelerin analiz, çizim ve raporlarına yönelik mevcut olanakların daha da iyileştirilmesi ve yeni yapı elemanlarının (istinat duvarı, kazık ve kuyu temeller gibi )program içine dahil edilmesi şeklinde oldu ve bu işler sektördeki talep doğrultusunda öncelik teşkil etti. Diğer yandan çelikle ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Projenin son kullanıcıya sunulma zamanı ideCAD Statik 6 ve ideCAD Mimari 6 versiyonlarının tamamlanma sürecinin sonrasında olacaktır. Bu kararı verirken Türkiyede son 5 yılda , sektör için geliştirilen yazılımlardan, kullanıcılar tarafından talep edilen beklentilerin , dünyada bir örneği daha olmayan bir seviyeye gelmesi de etkili oldu. Maalesef çok değerli hocalarımızın, yıllar önce -inek / sucuk- benzetmesi , acı da olsa gerçek oldu. Bu durum da, söz konusu yazılımları geliştiren biz yazılımevlerinin çalışmalarını ve yeni projelere başlama kriterlerini çok daha ince eleyip sık dokumasına sebep olmaktadır.

2008 yılının Eylül ayında ideCAD Statik 6 nın ilk sürümleri kullanıcılarımıza ulaştırıldı. Versiyon üzerindeki çalışmalar hala devam etmekte olup, gelişmeler upg. yapan kullanıcılarımıza sitemizden ulaştırılmaya devam edilmektedir.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
ideCAD Statik 5 IDS Enterprise ile ideCAD Statik 6 versiyonu arasındaki yeni ilave edilen olanaklara bakarsanız , firmamıza upgrade için ödediğiniz bedelin karşılığını aldığınız konusunda sanırım hemfikir oluruz. Umarım bu açıklamalar yeterli olmuştur. Daha detaylı bilgi için bana Bursa ofis telefonlarımızdan da ulaşabilirsiniz, Çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılarımla,

Faruk Saka

faruk bey
cevabınız için teşekkür ederim tabi ki son zamanlarda yönetmelik değişikliği ve ide6 nın tamammen format değişmesi kolay iş değil ama
ben ide6 nın çelikle birlikte çıkacağını anlamıştım.Bazı arkadaşlar program alırken ide almasını kurumsal kimliğini sürekliliğini bahsettim.
O arkadaş ve onun arkadaşı aldı. Sonra ben sta..... adına idemimar ve idestatik aldım.isim vermiyorum diğer arkadaşlara da tavsiye ettim.ben ideyi
eski ide6 dan beri kullanıyorum çevremdekilere az çok etkim oluyor.Şimdi o yönlendirdiğim arkadaşlar çatıda çelik yada oda projesi olunca bana
gönderiyorlar bendeki diğer programla yapıyoruz.Burda konu para değil.

Selam arkaaşlar,
eğer paket programın betonarmenin yanında çelikte çırartmayı planlıyor ve çalışıyorsa; bizlere sunulması yarım ( sadece makas hesapları v.b.) olarak mı sunulmalı veya daha iyi yapabileceklerimizin betonarmede olmasıda çelik çözümlerini çizimlerini yapmak olsun diye tartışmalı bence.
ben şahsen sadece belli başlı kalıplar içinde bir çözüm istemiyorum. ilk çıktığında piyaadaki diğer çelik programlarından daha faxla çözüm üretebilsin diyorum.

kazimyirmibes":3tvzgolk' Alıntı:
faruk bey
cevabınız için teşekkür ederim tabi ki son zamanlarda yönetmelik değişikliği ve ide6 nın tamammen format değişmesi kolay iş değil ama
ben ide6 nın çelikle birlikte çıkacağını anlamıştım.Bazı arkadaşlar program alırken ide almasını kurumsal kimliğini sürekliliğini bahsettim.
O arkadaş ve onun arkadaşı aldı. Sonra ben sta..... adına idemimar ve idestatik aldım.isim vermiyorum diğer arkadaşlara da tavsiye ettim.ben ideyi
eski ide6 dan beri kullanıyorum çevremdekilere az çok etkim oluyor.Şimdi o yönlendirdiğim arkadaşlar çatıda çelik yada oda projesi olunca bana
gönderiyorlar bendeki diğer programla yapıyoruz.Burda konu para değil.

Catısı çelik altı betonarme şeklinde yapıları zaten ideCAD ile yapabiliyorsunuz.

Catısı çelik altı betonarme şeklinde yapıları zaten ideCAD ile yapabiliyorsunuz.[/quote]

Merhaba.
Örnek bir proje eklerseniz çok sevinirim.
Herkese kolay gelsin.

Çelik kısmını sap2000 ile modelliyorum , reaksiyonları ideCAD de kolonların ucuna veriyorum. Bu işi yapan hiçbir program yok yerli olarak . Sap2000 de yapabilirsiniz fakat deprem yönetmeliği kontrolleri ve çizimler yok sap2000'de . Kazım beye yanıt olarak yazmıştım ben mesajı.

Merhabalar ,
Çelik Proje yapmak ve bunu ideCAD ile yapmak isteyen benim gibi birçok kullanıcı olduğunu düşünüyorum. Yakında bir program almayı düşünüyorum. İdeyapının 2010 yılı içinde çelik proje çözümünü de eklemesi gibi bir planı varmı bilmek istiyorum. Ona göre program alacağım...

Bence artık detaylarla uğraşmak yerine çeliğe yönelmeniz gerektiğini düşünüyorum...

Geri