Çelik çapraz birleşim levhaları

Merhabalar, çelik çapraz birleşim levhaları eklediğim fotoğrafta yamuk duruyor. levha ayarlarına bakıp düzeltmeye çalıştım ancak olmadı. üstteki levhayla aynı olmasına rağmen görünüşü farklı oluyor. bunun sebebi nedir? birleşimleri hatalı mı yaptım? şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• su monitörü.png
    su monitörü.png
    81.5 KB · Görüntüleme: 16
Çaprazın özelliklerine gidiniz. Gövde özellikleri alt sekmesinde alt uçlar için mesafe girilidir ki çapraz alt uçları kolon - kiriş tam kesişiminde değil. Bu durumda birleşimin sadece kolona temas etmesi gerektiği ve kolon 0 noktasına belirli mesafede olması gerektiği için birleşim geometrisi de farklı olacaktır. Aynı birleşimi elde etmek istiyorsanız çapraz özellikleri - gövde özellikleri sekmesine gidip buradaki mesafeyi 0 olarak değiştirmeniz gerekir.

Çaprazın özelliklerine gidiniz. Gövde özellikleri alt sekmesinde alt uçlar için mesafe girilidir ki çapraz alt uçları kolon - kiriş tam kesişiminde değil. Bu durumda birleşimin sadece kolona temas etmesi gerektiği ve kolon 0 noktasına belirli mesafede olması gerektiği için birleşim geometrisi de farklı olacaktır. Aynı birleşimi elde etmek istiyorsanız çapraz özellikleri - gövde özellikleri sekmesine gidip buradaki mesafeyi 0 olarak değiştirmeniz gerekir.
Nurgül Hanım, dediğiniz gövde özelliklerine baktım hem yukarıdaki levhalar hem de aşağıdaki levhalar için sıfır girilmiş gövde özelliklerinde.

Ekli dosyalar

• ayak.cde
    84.8 KB · Görüntüleme: 3
L kesit olması ve kirişlerin çalıştığı noktalardan dolayı otomatik düzlem oluşurken bu şekilde fark çıkıyor. Bu projedeki yapı zaten sahada mevcuttu hatırladığım kadarıyla. asarım açısından bu elemanlar ve birleşimler ile devam edilebilir.
Çizimlerde üst birleşimler ile alt birleşimleri birebir aynı geometriye getiremezsiniz. Üstte kolon ve kirişe bağlanırken altta sadece kolona bağlanacak şekilde düzenleme yapabilirsiniz.

Geri