Çelik Köprü Yaya Geçidi

vforv

Tanınmış Üye
Merhaba
Hali hazırda bulunan 2 perde üstüne profil atıp yaya geçidi tasarlamak istiyorum. Ancak üst bağlantıyı oluşturumadım.
profillerin oturacağı perde üzerine plaka ankraj edilip onun üzerine kaynak yapılabilir. Ayrıca korkuluk eklemek mümkün mü acaba?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

1.png

Korkuluk tanımlanabilir. Birleşim olarak bölgeye mesnet birleşimi girilebilinir. Analiz ve tasarım için bu birleşim 3 kirişiniz ile perdeler arasına girildi. Deformasyonlardan yapı davranışını görebilirsiniz.

Çizimler açısından şuanda mesnet birleşimi perde ile çelik kiriş arasında tam doğru modellenemiyor. Betonarme perdelerde karsılasılan bu durumu çözmek içi çizim aldıktan sonra birleşim kesitlerine müdahale etmeniz gerekecektir.

Ekli dosyalar

• geçid.cde
    234 KB · Görüntüleme: 26
Ekli dosyayı görüntüle 22898

Korkuluk tanımlanabilir. Birleşim olarak bölgeye mesnet birleşimi girilebilinir. Analiz ve tasarım için bu birleşim 3 kirişiniz ile perdeler arasına girildi. Deformasyonlardan yapı davranışını görebilirsiniz.

Çizimler açısından şuanda mesnet birleşimi perde ile çelik kiriş arasında tam doğru modellenemiyor. Betonarme perdelerde karsılasılan bu durumu çözmek içi çizim aldıktan sonra birleşim kesitlerine müdahale etmeniz gerekecektir.
Demoda çözdüğümüz projeyi lisanslı programda çizince mesnetsiz kiriş hatası alıyorum. Sizin proje ile aynı olmasına rağmen.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Tabana aşık olarak girdiğiniz elemanları analiz sistemine dahil etmeniz gerekiyor. 3 boyuttan analiz sistemini açıp inceleyin, aşıklar sistemde olmadığı için korkuluklarınız mesnetsiz kalmış.

Tabana aşık olarak girdiğiniz elemanları analiz sistemine dahil etmeniz gerekiyor. 3 boyuttan analiz sistemini açıp inceleyin, aşıklar sistemde olmadığı için korkuluklarınız mesnetsiz kalmış.
Sadece kirişleri de analize dahil etmiyor. Aşık atmadan da sorun oluşuyor

Bizim gönderdiğimiz gibi modelleme yapılmamıştı. Kirişlerin her iki ucunda da mesnet birleşimini görüntü dogru olmasa da seçerek girmeniz gerekir.

Ekte tali kiriş ve metal döşeme komutu ile girilmiş hali mevcuttur. Ve analiz sorunsuz tamamlanmaktadır.

Ekli dosyalar

• yay.cde
    4.4 MB · Görüntüleme: 38
Geri