V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Çift donatı gerekli

stakb8

Yeni Üye
Merhaba projemde çift donatı gerekli diyor. Boyut olarak küçük ebatlarda bi döşeme ama donatı değişikliğiyle çözüme gidemedim. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Merhaba projemde çift donatı gerekli diyor. Boyut olarak küçük ebatlarda bi döşeme ama donatı değişikliğiyle çözüme gidemedim. Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.
1- Ağ oluşturulamıyor atası veren döşemeler görünmeyen bir yerde kullanılmayan döşemeler olarak görünüyor. Bunları sildiğiniz zaman sorun ortadan kalkıyor.
2- Temel donatı yetersiz hatası için ise kurtarmayan ilave donatıların aralığını 5cm e düşürebilirsiniz.
3- Öneri proje ektedir.

Ekli dosyalar

ağ oluşturulamıyor denilen döşemeleri nasıl buldunuz acaba geometri kontrolünde yakalayamamıştım ben

ağ oluşturulamıyor denilen döşemeleri nasıl buldunuz acaba geometri kontrolünde yakalayamamıştım ben
Burda tecrübeli hocalarımız daha iyi tavsiyeler verecektir ama Rıdvan Beye ek olarak fikrim;
1-Yarım perde olarak düzenlediğiniz kısımlar mecburi değilse kaldırın bu şekilde temeli dengelemiş olursunuz
2-Birleşim noktalarına dikkatli atalım çünkü neticesinde ne yüklersek onu çözecektir program(özellikle merdiven kısımlarında, objelerin mesnetlerinde)
3-Bence fransız balkonlarınıza zaten sabit yük ve yeterli kalınlık vermişsiniz, hareketli yükü azaltmanızda fayda var çünkü açılıkları 2,4 m kadar ciddi, bu da kirişlerinizi gereksiz zorlayacaktır..

Ekli dosyalar

• yarım perdeler.png
    yarım perdeler.png
    27.5 KB · Görüntüleme: 13
Geri