V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

çelik çapraz hakkında

merhaba makasa çapraz attığımda üst kısma atıyor ben alt kısma da çapraz atmak istiyorum nasıl yapabilirim

Ekli dosyalar

• 1728458492637.png
    1728458492637.png
    444.8 KB · Görüntüleme: 27
Onu yapmak çok zaman alıyor ve tutturmak zor oluyor iki makas arasına 6 çapraz çizeceğim mesela ama manuel ile her bir noktayı önce plan üzerinden ayarlayıp o noktalardan manuel çizmek çok zaman alıyor

Düğüm noktasını ayarlayın 1 tane oluşturun çalışma düzleminizi ayarlayın ve kopyalayın. Aslında o kadar da uzun uzadıya bir işlem değil.

merhaba makasa çapraz attığımda üst kısma atıyor ben alt kısma da çapraz atmak istiyorum nasıl yapabilirim
Onu yapmak çok zaman alıyor ve tutturmak zor oluyor iki makas arasına 6 çapraz çizeceğim mesela ama manuel ile her bir noktayı önce plan üzerinden ayarlayıp o noktalardan manuel çizmek çok zaman alıyor

Tekil çapraz komutunu kullanabilirsiniz. Tekil çaprazları kolay tanımlamak için ise aşağıda göstereceğim yolu izleyebilirsiniz.

Tekil çapraz komutuna tıklayın.
Üst bölümden gelişmiş yakalamayı aktif hale getirin. Veya "ctrl" tuşuna basılı tutarak çaprazı makas düğüm noktasına tanımlayın. Gelişmiş yakalama komutu açık iken çaprazların, aşıkların veya makasların düğüm noktalarında snap edebilirsiniz. Bu durumda çapraz çizmek çok daha kolay olacaktır.

1728473932921.png

Burada aşağıda gösterdiğim gibi 3 boyutlu perspektif görünüşten rahatlıkla çaprazı tanımlayabilirsiniz. Aşağıda gösterdiğim gibi düğüm noktalarına kilitlendiğinde sarı renkli bir snap noktası gözükecektir ve tüm makas kırmızı şekilde yakılacaktır.

1728473910986.png
Tüm çaprazları kolaylıkla bu şekilde yapabilirsiniz. Daha sonra çaprazlardan bir tanesini "böl" komutunu kullanarak ikiye bölüp çapraz ek birleşimi tanımlayabilirsiniz.

1728474250236.png

Makaslar için video mevcut değil ancak çelik çaprazların uçlarına nasıl snap edildiğini gösteren bir bölüm eğitim videomuzda bulunmaktadır. İlgili dakikayı işaretledim. Oradan itibaren izleyebilirsiniz. Benzer işlemi çaprazların düğüm noktalarını yakalamak için de kullanabilirsiniz.

Saygılarımla...

Geri