çelik çatı narinlik sorunu

Çelik çatı narinlik sorunu ile karşılaşıyorum. yardımcı olabilir misiniz.
versiyon 10.93
SAYGILARIMLA

Ekli dosyalar

• narinlik sorunu.cde
    2 MB · Görüntüleme: 16
Üst başlığa yatay çapraz giriniz 1 dolu 1 boş olacak şekilde. Alt başlık içinde orta düğüm noktasından geçen tek çapraz kullanılarak modellenmiş stabilite kirişleri giriniz.

Linteki eğitimi inceleyiniz.

Makaslarda yaşadığınız sorun açısından alt bölümde betonarme olması durumu değiştirmemektedir.

' Üst başlığa yatay çapraz giriniz 1 dolu 1 boş olacak şekilde. alt başlık içinde orta düğüm noktasından geçen tek çapraz kullanılarak modellenmiş stabilite kirişleri giriniz.'

Videonun 39. dk sından itibaren nasıl modelleme yapılabileceği gösterilmektedir. Tek çapraz komutu ile makas alt başlık düğüm noktalarına yaklaştığınızda mouse imleci değişir, kolayca yakalamanız için, bu şekilde devam edebilirsiniz.

İlave olarak kar yükünüz çok fazla 750 kg/m² alınmış. Gözden geçiriniz.
Aşık kesitlerini montaj kolaylığı açısından köşebent yerine kutu veya U profil tercih ediniz.

Son düzenleme:
Makaslarda yaşadığınız sorun açısından alt bölümde betonarme olması durumu değiştirmemektedir.

' Üst başlığa yatay çapraz giriniz 1 dolu 1 boş olacak şekilde. alt başlık içinde orta düğüm noktasından geçen tek çapraz kullanılarak modellenmiş stabilite kirişleri giriniz.'
Alt bölümün bu örnekteki gibi betonarme olması durumunda taşıyıcı sistem açısından nasıl bir seçim yapmak gerekir ?

çelik çatıda sorunlar yaşıyorum. lütfen yardım edin. önerilerinizi ve tavsiyelerinizi denedim ama bir çözüm bulamadım. uygulamalı olarak yardım edebilir misiniz ??

Ekli dosyalar

• zeytinyağı fabrikası.cde
    2.8 MB · Görüntüleme: 15
Gönderdiğiniz projenizden size daha önce birkaç defa gönderilen videoların hiç bir şekilde izlenmediği ve destek olarak verilen stabilite kirişi ve çapraz ekleme gibi işlemleri uygulamaya gerek görmediğiniz anlaşılmaktadır.
Size örnek olması için bir defaya mahsus eleman girişi yapıldı.
Teknik destek anlamında proje danışmanlığı kapsamında projenizi yeterli hale getirmek gibi bir hizmetimiz bulunmamaktadır.
Lütfen size verilen önerileri uygulayınız, bu öneriler zaten projeniz yeterli hale gelebilsin diye verilmektedir.

Ekli dosyalar

• asz.cde
    2.8 MB · Görüntüleme: 28
yardımınız için teşekkür ederim. stabilite kirişlerin nasıl atıldığını nereye bağlandığını öğrenmiş oldum. gönderdiğiniz video yu izledim. ben üst başlıkların bağlantı kısmına bağladığımızı düşünmüştüm. bağlantı örneği ile açıkladığınız için minnettarım.

Geri