V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

çizimde taşıma yaparken kasma sıkıntısı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan civilng
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yeni aldığım dizüstü bilgisayara idecad statik 6.54 ü kurdum. kullanmada herhangi bir sıkıntı yok ama çizimlerde taşıma işleminde veya klonlamada seçtiğimiz elemanları taşırken sanki bilgisayar kasılıyor gibi çizimler kesik kesik ve yavaş geliyor. nedenini anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.
not: bilgisayarın özellikleri yüksektir.

Sorun, Windows 7'nin Aero özelliğinin ideCAD'in çizim yöntemi ile uyumsuzluğu sebebiyle olmaktadır. Dizüstü bilgisayarların ekran kartlarının masaüstü sistemlere göre zayıf olması sebebiyle, bu taşıma işlemine yavaşlık olarak yansımaktadır.
7 versiyonunda bu sorun giderilmiştir, versiyon çıkana kadar şu yöntemi uygulayabilirsiniz:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

civilng":2salcsy0' Alıntı:
yeni aldığım dizüstü bilgisayara idecad statik 6.54 ü kurdum. kullanmada herhangi bir sıkıntı yok ama çizimlerde taşıma işleminde veya klonlamada seçtiğimiz elemanları taşırken sanki bilgisayar kasılıyor gibi çizimler kesik kesik ve yavaş geliyor. nedenini anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

bilgisayarınızın özellikleriniden gelişmiş sistem ayarlarına girin..
performans ayarrını " en iyi performans için ayarla " konuma getirirseniz sanıırm sorun çözülecektir.

Ekli dosyalar

• görüntü.JPG
    görüntü.JPG
    130.2 KB · Görüntüleme: 3,031
oaydın":1jytz5rw' Alıntı:
civilng":1jytz5rw' Alıntı:

bilgisayarınızın özellikleriniden gelişmiş sistem ayarlarına girin..
performans ayarrını " en iyi performans için ayarla " konuma getirirseniz sanıırm sorun çözülecektir.
sadece masaüstü oluşturmayı etkinleştir işaretini kaldır diğerleri kalabilir.

Geri