V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

İç ve Dış Ölçülendirmeler

Ölçülendirme menüsü model giriş ekranlarında tamamen aktif ve iç-dış ölçülendirme çok güzel bir şekilde yapılıyor.Fakat bu ölçüler kalıp planına aktarılamadığı gibi aynı rahatlıkta kalıp planlarında ölçülendirme yapılamıyor.Bu hızlı ölçülendirme seçeneklerinin esasen kalıp planlarında aktif olması gerekmez mi?

Ayrıca çizimlerdeki renk ayarlarını her ne kadar düzeltsemde DWG veya DXF olarak dışa aktardığımda istemediğim renk değişimleri oluyor.Aks isimleri Yeşil olması gerekirken kırmızı , tekil temel isimlerinin hepsi yine yeşil olması gerekirken bir kısmı yeşil bir kısmı sarı v.b. değişimler oluyor.Aktarma seçeneklerinin bütün olası kombinasyonlarını denememe rağmen hep aynı sonuçla karşılaştım.

Sizlerden ciddi olarak bir dönüştürücü rica ediyorum.Bu kadar çok problemi düzeltecek ne sizin nede benim vaktim var.Bu modelleri eski sürümde açmamı sağlayacak bir dönüştürücü şu an benim işime yarayacak tek şey.

Furkan bey . Modellerinizi 6 versiyonunda IFC export seçeneğini kullanarak kayıt edin. Sonra 5 versiyonunda IFC import seçeneğiyle açın.

5 versiyonunda iç ve dış ölçülendirmeleri çizimde farklı renklerde alma imkanı vardı. fakat 6 versiyonunda böyle bir imkan kaldırılmış. ben ozalitçiye renklere göre kalınlık verdiriyorum. ve dış ölçülendirmeleri daha kalın istiyorum. bunu 6 versiyonunda nasıl yapacağım. dış ölçü ile iç ölçü renklerini nasıl farklı çizdireceğim. teşekkürler...

oyuxel":1ogfxf5s' Alıntı:
5 versiyonunda iç ve dış ölçülendirmeleri çizimde farklı renklerde alma imkanı vardı. fakat 6 versiyonunda böyle bir imkan kaldırılmış. ben ozalitçiye renklere göre kalınlık verdiriyorum. ve dış ölçülendirmeleri daha kalın istiyorum. bunu 6 versiyonunda nasıl yapacağım. dış ölçü ile iç ölçü renklerini nasıl farklı çizdireceğim. teşekkürler...

Merhaba,
Ölçü renklerini Kalıp planı aldıktan sonra değiştirebilirsiniz. Kalıp planında dış ölçü bloğunu seçin. Obje Özellikleri komutunu tıklayın. Açılan blok ayarları pencresinde -Renk değişikliği- satırını işaretleyip istediğiniz rengi seçin.

İyi çalışmalar

Geri