İdecad in Üstünlükleri ya da İdecad ve Diğerleri

mimsta

Etkin Üye
1. En önemlisi Kullanım Kolaylığı
2. Mimari Statik Entegrasyon
3. Tamamen Türkçe
4.Sürekli Geliştirilmekte
5............

*Bir de başka programlarda olupta idecad de olmasını istediklerimiz:

--Bu konuyla ilgili de görüşlerimizi paylaşalım

5) Analiz alt yapısının genel olması
6) Kurumsal bir firma olması. Arge - Teknik destek - Tanıtım - Müşteri ilişkileri departmanları olması
7) CAD arayüzünün kendisine ait olması
8) Her kullanıcı programı kendi kullanımına göre özelleştirebiliyor olması

güzel bir konu açmışsınız, teşekkürler...
"diğer programlarda olan ve İde'de de olmasını istediklerim"
*etriye seçeneği ( ki sanırım 6 versiyonunda olacak ) değişik türde etriyeleri, özellikle çift etriye seçerken bağlanma yerlerine göre degisken...v.b seceneklerin olması...
*aynalama seceneginin CAD editörü yanı sıra statik ekranda da projeyi girerken aktif olmasını...
*analizden sonra , özellikle temel analizinden sonra ekranda bir renk tayfı olmasını ve bu tayfta gerilmelerin durumunu görmek isterdim...
*metraj cetvelinin son kısmında donatı caplarına göre toplamların yanısıra toplam donatı miktarını da vermesini...
*yine metraj cetvelinin sonuna bir maliyet cetveli konulabilir...
örnegin; demir birim fiyatını girin...
beton birim fiyatını girin...
kalıp birim fiyatını girin... şeklinde bir cetvel sunulursa maliyet hesabı acısından cok yararlı olacagı dusuncesindeyim.
*nokta deplasmanlarını V5'te dügüm noktalarına göre raporluyor ancak hangi dügüm noktasının hangi elemana ait oldugunun
daha acık bir sekilde raporlanmasını...
"ide'nin üstünlükleri" ne gelince...
çok fazla bir sey yazmaya gerek yok, en kıymetli şey zaman...
özellikle 5 versiyonundan sonra surekli guncellemelerle dinamik bir program kalmayı basarmıstır ve kullanım kolaylıgıyla bizlere en kıymetli olan şeyi "zaman"ı vermiştir....
inanıyorum ki; bildigim yada bilmedigim eksiklerini de bir an once giderecek bir programdır...
bu programı bizlerin hizmetine sunan,tüm ekibe teşşekür ederim...

Geri