İSKELE MAKROSU OTOMATİK HESAP YAPMIYOR BETONARMEDE

Merhabalar. 6 katlı çizim olduğum yapıda iskele makrosu ile betonarmede çizim yapıyorum ama yetersiz hatası veriyor. obje parçalama da yapamıyorum betonarmede. Anlayan biri yardımcı olabilirse sevinirim.

Ekli dosyalar

• ALPAY TEKSTİL.cde
    5.4 MB · Görüntüleme: 4
Projenizdeki İskele patlatılmış gözüküyor. Mesnet hatalarından dolayı analiz yapılamıyordu.
Girdiğiniz objeler silinip mevcut ayarlar ile benzer bir iskele tanımlandı. Bu şekilde sorun olmamaktadır. İskele ayarlarını tekrar kontrol ediniz.

Ekli dosyalar

• İskele.cde
    5.8 MB · Görüntüleme: 2
Projenizdeki İskele patlatılmış gözüküyor. Mesnet hatalarından dolayı analiz yapılamıyordu.
Girdiğiniz objeler silinip mevcut ayarlar ile benzer bir iskele tanımlandı. Bu şekilde sorun olmamaktadır. İskele ayarlarını tekrar kontrol ediniz.
bu şekilde hata veriyor attığınız programda mesnet noktalarını değiştirmedim aynı bıraktım sizin gibi.

Ekli dosyalar

• 1714138535219.png
    1714138535219.png
    454.5 KB · Görüntüleme: 3
yasin bey iskele ayarlarında nasıl bi yanlışlık var baktım ama anlamadım .
İskele makrosu ile tanımlanan iskele parçalanmış. Mevcut çelik elemanları silip, iskele makrosu ile tekrar tanımlayın.
bu şekilde çözdürdüğümde de 6 adet elemanda yetersizlik alıyorum hala .
İskele ayarlarından döşeme kiriş ve yürüyüş yolu yüklerini kontrol ediniz. Döşeme yükleri 75 ve 100tf/m2 gibi afaki değerler girilmiş.
İskelede duvar yükü olmasına gerek yok.
1714138888562.png

1714138938152.png

Geri