Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

ımport alma

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hekim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hekim

Yeni Üye
mimari cizimleri autocad den alırken nasıl almamız gerekıyor cunku idecadde mesafaler cok buyuk oluyor.

hakan bey kusura bakmayaın yenı oldugum ıcın nasıl yapıldıgını bılmıyorum ıkıncısı bırsey daha soracam sıstem analizi yapılırken statikile uyumlu yap butonu ne ıse yarıyor bınada olusan kesme kuvvetı Ve kuvvetı V max tan buyuk cıktıgında kolon boyutlarını degıstırmekten baska ne yapabılırız hangı yonde kesme kuvvetı olusuyorsa ona gore boyut degıstırmemız mı gerekıyor

hekim":3a3eq6o9' Alıntı:
hakan bey kusura bakmayaın yenı oldugum ıcın nasıl yapıldıgını bılmıyorum ıkıncısı bırsey daha soracam sıstem analizi yapılırken statikile uyumlu yap butonu ne ıse yarıyor

Statik ile uyumlu yap komutu, ideCAD Mimari programıyla yapılmış bir projenin katmanlarını statik programa göre otomatik düzenler. Program açık olan bazı katmanları otomatik kapatır, bazı katmanları ise otomatik açar.

Yapmak istediğiniz; import edilen dosyayı aks, kolon, kiriş vb objelere dönüştürebilmek ise, "Araçlar/2B Mimari Proje Oku" komutunu kullanabilirsiniz.

hekim":3a3eq6o9' Alıntı:
bınada olusan kesme kuvvetı Ve kuvvetı V max tan buyuk cıktıgında kolon boyutlarını degıstırmekten baska ne yapabılırız hangı yonde kesme kuvvetı olusuyorsa ona gore boyut degıstırmemız mı gerekıyor
Binada oluşan kesme kuvvetinden kastınız nedir? Kolon kesme kuvveti mi demek istediniz? Ve>Vmax ise kolon boyutlarını artırmanız gerekir ya da kolona gelen kesme kuvvetini azaltmak için ilgili yönde diğer kolonların boyutunu büyütebilirsiniz. Sisteme kolon / panel ilavesi yapabilirsiniz.

iyi günler kolay gelsin bır sorum olacak kirişlerde kiriş sehim sınırı aşıldı dıyor duzeltmek ıcın kırıs boyutunu artıtıyorum bazıları duzelıyor bazları ıse duzelmıyor nasıl cozebılırız bu sorunu ıkıncısı kırıs boyutlarını arttırdıgımız takdırde bu seferde geometrı kontrolun de kırıs genıslıgı kırıs yukseklıgı ve kolon genıslıgınde fazla olamaz dıyor.bu sorunu nasıl duzenleyebılırız ucuncusu geometrı kontrolunu goz onune almaak zorunda mıyız tesekkur ederım sımdıden

bır sorum daha olacak lısanlı idecad statık ıle demo su arasında yapıda analız yapınca cok fazla hata cıktıgı dogrumu lısanlı idecad almayı dusunuyorum da boyle bır sorun varmı cunku demo da bazen cok fazla hata verıyr da bende
tesekkurler sımdıden

Lisanslı ideCAD STATİK ile demosu arasında printer çıktısı alamama haricinde hiçbir fark yoktur.
Projenizde çok fazla hata alıyorsanız büyük itimalle tasarımınızda ya da veri girişinizde bir sorun vardır, ya da yeni kullanmaya başladıysanız henüz programa hakim olmamanız sebebiyledir. Projenizi foruma gönderirseniz teknik servisimiz ve kullanıcılarımız hataların sebepleri konusunda sizi yönlendirebilirler.
Sehim sorununu aşmak için kirişlerin enini değil, derinliğini (yüksekliğini) arttırmanız gerekir ki kesidin asal (düşey) ekseni güçlensin. Kirişin enini arttırmanız fazla bir fayda sağlamaz. Yazdığınız mesajdan kirişin enini arttırdığınız anlaşılıyor.
Geometri kontrolünde verilen uyarıların bazıları yönlendirme cinsindendir (mutlaka düzeltmeniz gerekmez), bazıları da TS500 ve deprem yönetmeliğindeki minimum boyut koşullarıdır (düzeltmeniz gerekir).

iyi gunler idestatik i tam olarak ogrenmek ıcın ne yapmamız lazım kıtap vıdeo vs herhangi bir eleman varmı yenı mezunum ogrenmek ıstıyorum yardımcı olursanız sevınırım tesekkurler

Sitedeki eğitim videolarını seyredebilirsiniz, daha sonra İstanbul ofisindeki eğitim programlarına katılabilirsiniz. Ancak bu eğitimler programın kullanımına yöneliktir, mühendislik eğitimi değildir. İşin mühendislik tarafında kendinizi geliştirmek ise bir uzun vadeli süreçtir, çalıştıkça, proje yaptıkça zaman içinde olacaktır.

Geri