Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

1. Modda Z yönünde burulma çıkıyor.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan SENAA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Sena hanım merhaba,

Yapınız Aksaray da da olsa, deprem parametreleriniz oldukça düşük de olsa, rijit bodrum katınızda olsa, tasarım da yetersiz elemanınız olmasa da
1. modun burulma çıkması size bir şeyler söylemek istiyor, şöyle ki;

zemininiz ZE, döşeme sistemi kaset, binanın 4 cephesinde de ciddi kapalı çıkmalar, köşelerde narin narin perdeler

bu yapı burulmasında ne yapsın!?

olmaz denilen Konya da dün 5 şiddetinde deprem meydana geldi, sanırım sizde hissetmiş olmalısınız,

tavsiyelerim:

mümkünse zemin iyileştirmesi, değilse özellikle dış akslarda daha rijit düşey eleman tercih edin.

kolay gelsin.

Merhaba.. Çalıştığım projemde kütle ve rijitlik merkezi birbirine çok yakın olmasına rağmen birinci modda burulma çıkıyor. Yapıda yeterli miktarda simetrik perde bulunmakta. Projem ektedir inceleyebilirseniz memnun olurum iyi çalışmalar...

Ekli dosyalar

merhaba, mimari için ciddi sorun oluşturmazsa bilhassa x yönündeki kenar akslarda rijitliği arttırmak için a,b ve j,k aks sınırlarındaki y yönündeki 25x175 lik perdeleri x yönünde teşkil edebilirsiniz,ilgili bölgedeki perdelere grup perde niteliğinde x yönünde perde eklemesi yapabilirsiniz,ilgili perde kalınlıklarını arttırabilirsiniz.

merhaba, mimari için ciddi sorun oluşturmazsa bilhassa x yönündeki kenar akslarda rijitliği arttırmak için a,b ve j,k aks sınırlarındaki y yönündeki 25x175 lik perdeleri x yönünde teşkil edebilirsiniz,ilgili bölgedeki perdelere grup perde niteliğinde x yönünde perde eklemesi yapabilirsiniz,ilgili perde kalınlıklarını arttırabilirsinizA-B ve J-I aks sınırlarında balkonlar bulunduğu için x yönünde perde tanımlayamıyorum dolayısıyla ilgili bölgede grup halinde x yönünde perdede ekleyemiyorum mimari tasarımdan ötürü

İlginiz için teşekkürler Kubilay bey. A-b ve j-ı akslarında balkonlar bulunduğu için x yönünde perde veya perde gurubu ekleyemiyorum mimari tasarım engel teşkil ediyor

İlginiz için teşekkürler Kubilay bey. A-b ve j-ı akslarında balkonlar bulunduğu için x yönünde perde veya perde gurubu ekleyemiyorum mimari tasarım engel teşkil ediyor
rica ederim,iyi çalışmalar dilerim.ek olarak ilgili bölgelerde x yönüne doğru kolonlar döndürülebilir,kolon genişliği o yönde arttırılabilir ya da ortadaki perde t şeklinde grup perdeye dönüştürülebilir.

Geri