10.20 idecad sürümünü nereden indiririm?

yakup6677

Yeni Üye
iyi günler iyi çalışmalar 10.20 de çizilmiş bir projemi tadile etmek istiyorum. projemin temel ve perde betonu atılmış 10 katlı bir yapı bi üst sürümden sonra yapılmış yerdeki subasman perdelerinde gereksiz donatı attığından (perdede 10luk 3 cm arayla filiz atıyor.) 10.20 de tadile etmem gerekiyor. 10.20 demo sürümü bilgisayarımda mevcut. 10.20 demoda donatıları uygulanmış bölge için aynı atıyor. 10.20 sürümü nereden indirebilirim. şimdiden teşekkür ederim.

mrb, kuyu temel çizimi yaptım.Betonarme çizimler, dediğimde program otomatik kapanıyor kendiliğinden,napmam lazım

mrb, kuyu temel çizimi yaptım.Betonarme çizimler, dediğimde program otomatik kapanıyor kendiliğinden,napmam lazım

Kuyu temel birden fazla paftada çizildiğinde kapanma durumu var. Pafta boyutunu ayarlayarak tek pafta halinde çizim alınabilmektedir.
Projenizde istinat duvar donatıları kilitlenmiş. Kilitleri açarak istinat duvarı analizi yapınız.
Kuyu temel analizi yapınız
Sorun notlarımıza alınmıştır
1666790132784.png

Kuyu temel birden fazla paftada çizildiğinde kapanma durumu var. Pafta boyutunu ayarlayarak tek pafta halinde çizim alınabilmektedir.
Projenizde istinat duvar donatıları kilitlenmiş. Kilitleri açarak istinat duvarı analizi yapınız.
Kuyu temel analizi yapınız
Sorun notlarımıza alınmıştır
Ekli dosyayı görüntüle 28361
TAMAMDIR YASİN BEY, SON BİR SORUM OLACAK. NORMALDE KUYU TEMELİN DONATI METRAJINI VERİRDİ AMA BENİM PROJEDE NEDEN YOK ACABA?

Kuyu temel metrajı, Metraj raporlarında verilmemektedir. İstek olarak notlarımız arasındadır.
Donatı metrajı çizim paftasından alınabilir.
1666790981284.png

BENDE FARKLI YÜKSEKLİKLERDE KUYU TEMEL PLANI VAR, SADECE EN KÜÇÜK OLAN KUYU TEMELİN DONATI METRAJINI VERİYOR. ATTIĞIM PROJEYE BAKMA ŞANSINIZ VARSA Bİ BAKABİLİRMİSİNİZ
Öyle bir durum göremedim. Tüm donatılar metraj tablosunda yer alıyor. Poz numaralarından kontrol edebilirsiniz
Aşağıdaki resimde iki kuyu temel için kontrol edilmiştir. Diğer temelleride bu şekilde kontrol edebilirsiniz
1666795124174.png

Geri