Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

295 cm konsol çıkma çözümü nasıl olacak

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
bund olan dosyada konsol kiriş sehim hesaplarını doğru yaptıı mı acaba program ve konsol güvenliği nasıl sizce de bu projede yardımcı olursanız sevinirim iyi günler

Merhaba,

Projelerinizde riskli gördüğünüz kirişlerin özelliklerinden Çatlamış Kesit/Korozyon Sekmesinde -Sehim şartını her zaman denetle- satırı işaretlenerek kirişler için her zaman sehim kontrolü yapılması sağlanabilir.
Ayrıca Kiriş Betonarme diyaloğunda Sehim/Çatlak Sekmesinde Kiriş yaptığı sehim ve sınır değerler detaylı olarak incelenebilir.

Tespit
Zemin kattaki isimleriyle K86 kirişinin nakış yönü değiştiği için K85 kirişi ile sürekli kabul edilmiyor. (K86 kirişi 920 derece girilmemiş ) Aynı durum K81-K80, K63-K63, K44-K43 kirişleri için de geçerli.

Öneriler
-Bazı konsol kirişler ile devamındaki kirişler arasında küçük açı farkı olduğu için bu kirişler sürekli kabul edilmiyor. Betonarme/Parametreler/Genel Betonarme Parametreleri Diyaloğundan -Arasındaki açı farkı küçük olan kirişleri sürekli kabul et- satırına bir açı değeri girilerek(örneğin 5 derece) bu kirişlerin sürekli olması sağlanabilir.
-K12 kirişinin sürekliliğinde bir kiriş olmadığı için obje özelliklerinden Çatlamış Kesit/Korozyon Sekmesinde -Sehim şartını her zaman denetle- satırı işaretlenmesi önerilir.

İyi çalışmalar

önerileriniz için teşekkürler gereken sehim şartlarını yaptım bir sorun çıkmadı ama mesela zemın kattakı k33 kirişinde bir sorun yaratırmı ordakı mesafe açıklık yada nervurlerde sorun yaparmı nervurlerde sehim hesaplaması oıluyor mu

bunyam_43":1poc9i6h' Alıntı:
önerileriniz için teşekkürler gereken sehim şartlarını yaptım bir sorun çıkmadı ama mesela zemın kattakı k33 kirişinde bir sorun yaratırmı ordakı mesafe açıklık yada nervurlerde sorun yaparmı nervurlerde sehim hesaplaması oıluyor mu
Sehim kontrolü yapıldığında sorun çıkmıyorsa bu verilere sorun yok demektir. Nervürlü döşemelerde sehim kontrolü yapılır. Nervür Raporunda sehim kontrolü ile ilgili bilgilere ulaşılabilir. Ayrıca Nervürlü döşeme için de döşeme özelliklerinden sehim şartı her zaman denetlebilir.

konsol çıkma kirişlerınde bir sınır varmı yoksa bu 280 cm uzunlugundaki kiriş tehlıke yaratırmı açııkcası biraz çekincem var bu kiriş ve ordakı nervurlerle ilgili

bunyam_43":u7zspn37' Alıntı:
konsol çıkma kirişlerınde bir sınır varmı yoksa bu 280 cm uzunlugundaki kiriş tehlıke yaratırmı açııkcası biraz çekincem var bu kiriş ve ordakı nervurlerle ilgili
Deprem Yönetmeliğinde yok. Bulunduğunuz bölgenin imar yönetmeliğinde var mı onu araştırın.

bunyam_43":17zfqtcb' Alıntı:
https://hotfile.com/dl/162895842/d8f7d59/raifiper402072012.ide7.html

o sorunları çözdum ama simdıde bodrum katta nd hatası verıyor. bodrum perdeli olmasına reağmen narin görunuyor

Eklediğiniz projede kolonlarda herhangi bir sorun görünmüyor.

bunyam_43":3r8g77iz' Alıntı:
kolonlarda ssorun yok sadece rapor alırken x ve y yönunde nd hatası veerıyor bodrum katta
Eklediğiniz projede öyle bir sorun yok. Bizimle telefonla iletişime geçin. Soruna daha detaylı bakalım.

Merhaba;

Prjenizi bende indirip analiz ettim herhangi bir olumsuzluk yada hata mesajıyla karşılaşmadım.
Seçmeli rapor seçeneğini kullanarak rapor almama rağmen herhangi bir hata vermedi program.

Saygılarımla.

teşekkrüler ama ben duzelttıkten sonra hata verdı bodrum kat hatası verdı onuda yenı link olarak koymuştym 8. mesajımda sımdı bı daha ekleyeyım teşekkürler

2m proje":1z08vlws' Alıntı:
Merhaba;

Prjenizi bende indirip analiz ettim herhangi bir olumsuzluk yada hata mesajıyla karşılaşmadım.
Seçmeli rapor seçeneğini kullanarak rapor almama rağmen herhangi bir hata vermedi program.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

• raifiii.jpg
    raifiii.jpg
    387.4 KB · Görüntüleme: 8,350
bunyam_43":2oczabyn' Alıntı:
teşekkrüler ama ben duzelttıkten sonra hata verdı bodrum kat hatası verdı onuda yenı link olarak koymuştym 8. mesajımda sımdı bı daha ekleyeyım teşekkürler
Sorununuzu böyle çözemeceğiz. Bizimle telefonla iletişime geçin.

Telefon No=0(224)220 67 17

Merhaba;

Son eklediğiniz projeyi indirdim. Analiz yapmadan rapor almak isteyince bahsettiğiniz hatayı veriyor program, ancak analiz yapınca bu hata ortadan kalkıyor. Bu da demek oluyorki siz projenizin hesabını bitirdikten sonra projede statik sistemi etkileyen değişiklikler yapmışsınız ama tekrar analiz+betonarme yapmamışsınız. Programı bu şekilde kullanmanız doğru değildir. Taşıyıcı sistemde değişiklik yaptıktan sonra kesinlikle analizi yeniden yapmalısınız.
Saygılarımla.

Geri