V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

71 m yüksekliğinde

Evet arkadaşlar yakın zamanda 70 m yüksekliğinde bir Residence İnşaatı projesi yapacağım.Tabiki ide ile ;)
Bana önerileriniz neler olabilir? Sistemi kurarken nelere dikkat etmeliyim sizce?Daha önce bu kadar yüksekliğe çıkmamıştım.
45 m yüksekliğe kadar çıkmıştım :) ...
Elinde yüksek katlı bina projesi örneği olan varsa paylaşırsa çok seviniriz...
Herkese şimdiden teşekkür eder , iyi çalışmalar dilerim...

Not: Projenin mimarisi hazırlanmaktadır.Henüz elime geçmedi...

istanbul yüksek yapılar yönetmeliğini bir gözden geçirin... projenizde kullanacağınız perdeleri shell eleman olarak tanımlayın, mümkün olduğu kadar perde kullanın...

zemin özellikleri ve deprem bölgesi nedir? projede rezonans oluşmaması için rijitliğini ona göre ayarlamak gerekiyor fakat zaten yapı yüksek olduğu için periyotu yüksek çıkacaktır. perdeli çerçeveli fakat yoğun perdelerin bulunduğu bir proje yapmanız gerekiyor... bir de projede rijitlik merkezini yine perdelerin uzunlukları ile oynayarak kütle merkezine taşımaya çalışın... yapıdaki oluşan bütün düzensizlikleri ayrı ayrı kontrol ederek giderme yollarına gidin... ve temelleri kazıklı temel çözümü ile çözün ve projenizi burada paylaşın.:)

tevekkül":1sgmcmqc' Alıntı:
istanbul yüksek yapılar yönetmeliğini bir gözden geçirin... projenizde kullanacağınız perdeleri shell eleman olarak tanımlayın, mümkün olduğu kadar perde kullanın...

zemin özellikleri ve deprem bölgesi nedir? projede rezonans oluşmaması için rijitliğini ona göre ayarlamak gerekiyor fakat zaten yapı yüksek olduğu için periyotu yüksek çıkacaktır. perdeli çerçeveli fakat yoğun perdelerin bulunduğu bir proje yapmanız gerekiyor... bir de projede rijitlik merkezini yine perdelerin uzunlukları ile oynayarak kütle merkezine taşımaya çalışın... yapıdaki oluşan bütün düzensizlikleri ayrı ayrı kontrol ederek giderme yollarına gidin... ve temelleri kazıklı temel çözümü ile çözün ve projenizi burada paylaşın.:)

Sayın tevekkül cevabınıza teşekkür ederim.Yapı İsatnbulda değil fakat o yönetmeliği indirdim ve inceledim.Evet bende perde kullanmayı düşünüyorum.Bakalım
mimari planlar ortaya çıksın.Deprem bölgesi 3 , henüz zemin özellikleri konusunda bilgimiz yok.Zemin etüdü henüz yapılmamış.Tabiki proje hayırlısı ile bitsin
burada paylaşmaktan mutluluk duyarım...

Geri