V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

ağ oluşturulamıyor hatası

ekte bulunun dosyamda 2. bodrum kattaki d26 nolu döşememde ağ oluşturulamıyor hatası almaktayım bir türlü hatayı gideremedim yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmlar.

Ekli dosyalar

ekte bulunun dosyamda 2. bodrum kattaki d26 nolu döşememde ağ oluşturulamıyor hatası almaktayım bir türlü hatayı gideremedim yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmlar.
Böyle bir durumda ilgili döşemeyi silip tekrar girmek çözüm olabilir. Eğer sorun çözülmezse döşemenin taşıyıcılarının birbiriyle bağlantılarını kontrol edin.

Ayrıca Forumda ta da bilgi bankasında arama yapıp benzer başlıkları inceleyebilesiniz.

döşemeyi silip tekrardan attım düğüm noktalarınıda kontrol ettim fakat bi türlü gideremedim sizin inceleme şansınız olabilirmi

Perdeleri kolonları oluşturduğunuz akslara tarif etmeniz uygun olur. (kolon ve perde düğüm noktaları çakışmalı). ayrıca rijit diyaframsız katlar için görüş almanızı tavsiye ederim. Program yeterlilikleri açısından.

merhabalar,döşemenin ağ oluşturmama sebebi poligon kolon olarak tanımladığınız s01 kolonun,p05 ve bp12 perdeleri ile ağ oluşturmamasından kaynaklanıyor, bunun nedeni de asansör çukuru için tanımladığınız bp15 ve bp17 perdeleri sebebiyet veriyor bu perdeleri silip analiz ederseniz döşeme de ağ oluşturuyor.Ayrıca kolon ve perdelerin oluşturulan akslara tarif edilmesine gerek yok idecad zaten rijit kol oluşturarak çözüm yapıyor. Saygılarımla...

Geri