Aşık birleşim sorunu

Merhabalar,
Projede akslar eğimli olduğundan dolayı kolonlar arası atılan makasların uzunlukları ve eğimleri farklı gelmektedir. Makaslara aşık tanımladığımda bazı makas aşık birleşimleri oluşmamaktadır. Bu sebeple de kesişimlerde bölme işlemi uygulanamıyor. Bunun sebebi ve çözümü konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• proje1.cde
    1.7 MB · Görüntüleme: 10
Merhaba,
İstediğiniz şeyin oluşabilmesi için, Tepe Mahyalarınızın kotları aynı olmalı ve Tüm Tepe Mahyalarınız aynı aks üzerinde bulunmaları gerekmektedir. Ben IPE profilden öneri olacak şekilde ekledim.

1. Burada tüm (A-C-D-E-F-G) Akslara tek parçe kiriş çizildi.
2. Tüm akstaki kirişler ikiye bölündü.
3. A aksındaki kirişin orta noktasından G aksındaki kirişin orta noktasına eğik aks çizildi.
4. Geri kalan kiriş orta noktaları kaydırılarak bu aksın üzerine getirildi ve aynı hizada tepe mahya oluşturulmuş oldu.
5. Tüm kirişler orta noktadan 2 metre Z yönünde kaldırılarak çatı oluştu.
6. Bunun üzerine istediğiniz işlemi yaparsanız sıkıntı olmadığını göreceksiniz.

Ekli dosyalar

• PROJE1ÖNERİ.cde
    1.6 MB · Görüntüleme: 13
Merhaba,
İstediğiniz şeyin oluşabilmesi için, Tepe Mahyalarınızın kotları aynı olmalı ve Tüm Tepe Mahyalarınız aynı aks üzerinde bulunmaları gerekmektedir. Ben IPE profilden öneri olacak şekilde ekledim.

1. Burada tüm (A-C-D-E-F-G) Akslara tek parçe kiriş çizildi.
2. Tüm akstaki kirişler ikiye bölündü.
3. A aksındaki kirişin orta noktasından G aksındaki kirişin orta noktasına eğik aks çizildi.
4. Geri kalan kiriş orta noktaları kaydırılarak bu aksın üzerine getirildi ve aynı hizada tepe mahya oluşturulmuş oldu.
5. Tüm kirişler orta noktadan 2 metre Z yönünde kaldırılarak çatı oluştu.
6. Bunun üzerine istediğiniz işlemi yaparsanız sıkıntı olmadığını göreceksiniz.
Çok teşekkürler. Sizden ricam projeyi 10.93 versiyon paylaşabilir misiniz?

Geri