Asansör kuyusu boşluğuna inen perde

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ipeksen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ipeksen

Yeni Üye
Herkese merhabalar öncelikle vaktini ayıran herkese teşekkür ederim. 65 cm derinliğinde bir temelimiz var. -0.70 kotunda başlıyor ve -1.35te bitiyor. aynı şekilde asansör temelimiz var. -1.18 kotunda başlıyor ve -1.58 kotunda bitiyor. asansorun cevresindeki perdeyi asansor kuyusunun temel seviyesine yani -48 cm kotundan başlatarak indiriyorum. sorunum şudur yapının temelini 55 cm yaptığımda asansor perdesinin perde detayını gayet temiz alabilirken, temel seviyesini 65 cme cıkarttığımda perde detaylarım hatalı cıkıyor. bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz? fotoğrafları ve projeyi ekliyorum.tesekkurler.
p1.pngp2.png

Ekli dosyalar

cok teşekkürler. evet boyle yapıyordum fakat yapı denetim perdeyi indirmemi istedi ve temeli gormek istedi.

*ipek hanım radye temel sınırlarını silip tekrardan modelleyiniz ölçülerde kaçıklık var perdenin sağ alt kısmı ana temel üzerinde
*imkanınız varsa ampartman yapmanızı tavsiye ederim ki bence var gibi
*kolonlarınızı poligon olarak tasarlamaktansa normal kolon tasarlayıp düz doğrultuda çalıştırmanız daha verimli olucaktır uygulama esnasında daha da koloy olucaktır.
*asansör perdesini tek perde yerine bir kaç perdeyle modellemenizi tavsiye ederim mimarınızla görüştükten sonra

cok teşekkürler. evet boyle yapıyordum fakat yapı denetim perdeyi indirmemi istedi ve temeli gormek istedi.

Geri