V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

analiz raporları

Şeçmeli raporlarda seçili elemanların raporunu alırken radye temeller mimari plan modunda çizildiği için seçemiyorum bunun başka bir yolu var mı acaba yada kaydedilmiş raporları birleştirebilir miyiz? Temelleri seçemediğimiz için raporları tek seferde alamıyorum. Ayrıca seçmeli raporlarda seçili katların raporunu al diye bir opsiyon konamaz mı?

dolunaymühendislik":2s38rs66' Alıntı:
Şeçmeli raporlarda seçili elemanların raporunu alırken radye temeller mimari plan modunda çizildiği için seçemiyorum bunun başka bir yolu var mı acaba yada kaydedilmiş raporları birleştirebilir miyiz? Temelleri seçemediğimiz için raporları tek seferde alamıyorum. Ayrıca seçmeli raporlarda seçili katların raporunu al diye bir opsiyon konamaz mı?
Merhaba
Yukarıda belirttiğiniz hususlarda sıkıntınızın ne olduğu tam anlaşılamadı. Eğer sadece temel raporu almak istiyorsanız, Rapor menüsünden Radye temel/Radye temel satırını tıklayarak rapor alabilirsiniz. Temel ile birlikte başka raporları da almak istiyorsanız, Seçmeli raporlarda görüntülemek istediğiniz raporları işaretleyerek sadece seçtiğiniz raporları alabilirsiniz
Raporları birleştirmekteki amacınız sayfa uyumunu sağlamak ise, herhangi bir raporu aldıktan sonra Görüntü/Sayfa Numarası Ayarları satırını tıklayarak raporun hangi sayfadan itibaren numaralandırılacağını belirtebilirsiniz.

İyi çalışmalar

asıl problem mimari plan modunda çizilen temel objesiyle kalıp planı modunda çizilen kiriş,döşeme vb. objelerin aynı anda seçilememesi. kolon ve paneller gibi temel objesinide her iki modda seçemez miyiz

dolunaymühendislik":31mxf66u' Alıntı:
asıl problem mimari plan modunda çizilen temel objesiyle kalıp planı modunda çizilen kiriş,döşeme vb. objelerin aynı anda seçilememesi. kolon ve paneller gibi temel objesinide her iki modda seçemez miyiz
Merhaba,
Sadece mimari plan modunda aktif olan objeler kalıp planı modunda seçilemez. Sorununuzu örnek proje koyarak detaylı bir şekilde yazarsanız, belki başka bir çözüm üretebiliriz.
İyi çalışmalar

Geri