V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Analiz ve Export sorunu

mehmetserhat

Yeni Üye
İde ver 5.551 ile yapılan bir projeyi ide 7.017 ile açtığım zaman analiz yapmak için geometri kontrolü yaptıktan sonra gerekli düzeltmeleri yaptım. Geometri kontolü sonucunda herhangi bir hata yok ancak analiz yapıldığı zaman modal analiz yapmayıp geometri kontrolü yapılması gerektiğini söylüyor. Programın verdiği koordinatlardaki her şeyi silip analiz yaptığım zaman o koordinatlarda hiç birşey olmamasına rağmen aynı hatayı veriyor. işin en tuhaf tarafı hiç birşeyi değişmeden bir kaç kez analiz yaptıktan sonra analizi tamamlayıp sonuç veriyor ama bu seferde çizimleri autocade export etmiyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. kolay gelsin iyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Merhaba,
Projede Asma kat ve normal katlarda K152-K101 ve K156-K101 kiriş kesişimlerinde küçük kiriş parçası kalmış. Bu kiriş parçaları silinirse analiz yapılabiliyor.

Dwg exportta da herhangi bir sorun görünmüyor.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• analiz.cde
    analiz.cde
    1.7 MB · Görüntüleme: 381
  • parca.PNG
    parca.PNG
    62.3 KB · Görüntüleme: 3,849
mehmetserhat":20h0ugns' Alıntı:
İde ver 5.551 ile yapılan bir projeyi ide 7.017 ile açtığım zaman analiz yapmak için geometri kontrolü yaptıktan sonra gerekli düzeltmeleri yaptım. Geometri kontolü sonucunda herhangi bir hata yok ancak analiz yapıldığı zaman modal analiz yapmayıp geometri kontrolü yapılması gerektiğini söylüyor. Programın verdiği koordinatlardaki her şeyi silip analiz yaptığım zaman o koordinatlarda hiç birşey olmamasına rağmen aynı hatayı veriyor. işin en tuhaf tarafı hiç birşeyi değişmeden bir kaç kez analiz yaptıktan sonra analizi tamamlayıp sonuç veriyor ama bu seferde çizimleri autocade export etmiyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. kolay gelsin iyi çalışmalar

Merhaba

Analiz esnasında verilen problemli düğüm noktası koordinatlarındaki döşeme kenarı ile bölünmüş kiriş parçalarını silerek analiz yapabilirsiniz.

Klavyede CTRL tuşu ile birlikte mouse sol tuşuyla kiriş parçası üzerine tıklarsanız , kiriş parçası seçilecektir.

Projenizin düzeltilmiş hali ektedir.

Ekli dosyalar

• analiz.jpg
    analiz.jpg
    115.4 KB · Görüntüleme: 3,848
  • krs.jpg
    krs.jpg
    218.2 KB · Görüntüleme: 3,849
  • deneme ide.cde
    deneme ide.cde
    2 MB · Görüntüleme: 425
*.ctb dosyası oluşturulamıyor şeklinde hata veriyordu ama problem bilgisayardan kaynaklıymış başka bilgisayarda deneyince problem ortadan kalktı teşekkür ederim

Geri