Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

analiz yapamıyorum

merhaba,modelizinizde merdiven mesnetlenmeleri hatalı bazı katlarda sabit mesnet tanımı yapmışsınız bu da yapı o katta sabit tutulu gibi davranıp analizde hatalı sonuçlara sebebiyet verir.Göğebakan da bazı döşemelere eğim vermişsiniz orayı da gözden geçirin.Mutlaka analizden sonra deformasyon sonuçlarına bakın.

Ekli dosyalar

• merdiven.png
    merdiven.png
    728.9 KB · Görüntüleme: 9
ünver bey teşekkür ederim fakat şimdi de başka yerde ok işareti var yine analiz yapmıyor.
bir bakabilir misiniz dosya içinde mi sıkıntı var sistemde mi
merdiveni son katta kabul edip diğer katlarda sıkıntı çıkarıyor.
projeme bakabilir misiniz?

Ekli dosyalar

merhaba,modelizinizde merdiven mesnetlenmeleri hatalı bazı katlarda sabit mesnet tanımı yapmışsınız bu da yapı o katta sabit tutulu gibi davranıp analizde hatalı sonuçlara sebebiyet verir.Göğebakan da bazı döşemelere eğim vermişsiniz orayı da gözden geçirin.Mutlaka analizden sonra deformasyon sonuçlarına bakın.
sabit mesneti tikini kaldırıp tekrar denedim ama olmadı.eğimi de asansör kulesi döşemesi eğimli olduğu için o şekilde yaptım

ünver bey teşekkür ederim fakat şimdi de başka yerde ok işareti var yine analiz yapmıyor.
bir bakabilir misiniz dosya içinde mi sıkıntı var sistemde mi
merdiveni son katta kabul edip diğer katlarda sıkıntı çıkarıyor.
projeme bakabilir misiniz?
--yüklediğiniz datada bende analiz yapıyor.
--programı kaldırıp yeniden kurma çözüm olabilir,
--geometri kontrolünde verilen hatayı düzeltiniz.
1704482722266.png

Merdiven mesnet hataları haricinde, Kullanıcı tanımlı olarak oluşturduğunuz merdivenin sonlu elemanlarında hata oluşuyor.
Projenizdekine benzer olarak standart merdiven13.stm kullanılabilir.
Bu şekilde analiz yapılabilir. Deformasyonlardan projenizi kontrol ediniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1704708058231.png

Kiriş ve döşeme kenarlarının düğüm noktalarını K11 kirişinin düğüm noktası üzerinde birleştirirseniz döşeme mesh sorunu düzelmektedir.
1704709455840.png

Geri