V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Aplikasyonda tüm perde donatılanmıyor ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan serhatmuh
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba,

Kolon aplikasyonda iki kolon arasında kalan panellerin açılımları, kısa kenara göre ölçeklenerek çiziliyor. Çizim almadan önce köşelere uygun büyüklükte kolon tanımlayıp istediğiniz şekilde aplikasyon alabilirsiniz.

Ayrıca mesajlarınızı büyük punto ve kırmızı renkte yazmanıza gerek yok, biz öteki türlü de okuyabiliriz:). Tercih sizin tabi...

İyi çalışmalar..

HakanŞahin":223i4uh6' Alıntı:
Merhaba,

Kolon aplikasyonda iki kolon arasında kalan panellerin açılımları, kısa kenara göre ölçeklenerek çiziliyor. Çizim almadan önce köşelere uygun büyüklükte kolon tanımlayıp istediğiniz şekilde aplikasyon alabilirsiniz.

Ayrıca mesajlarınızı büyük punto ve kırmızı renkte yazmanıza gerek yok, biz öteki türlü de okuyabiliriz:). Tercih sizin tabi...

İyi çalışmalar..

kolon koymadan da alınabilinseydi daha iyi olacaktı .
zaman kaybı bir taraf donatılanmış bir tarafta donatılandırma yok
sürekli proje yapanlara olumsuz etkiliyor
yeni güncellemede eklenebilir aslında

Şu an testlerini yaptığım 6.01 versiyonunda Kolon aplikasyon planı baştan yenilenmiş haliyle güncelleme yapılacak.

Hakan Bey selamlar,
sizi kızdıracağım ama 6.01 den önce bizlere ara versiyon güncellemesi yaptıracakmısınız. İyi çalışmalar..

İbrahim Bey merhaba,

Tabii ki sizlere kızmamız söz konusu değil. Karşılıklı anlayış içerisinde en uygun ve en verimli hizmeti sunmak arzusundayız.

6.010 versiyonundan önce, şu an için herhangi bir güncelleme gündeminizde yok ancak ihtiyaç hissettiğimiz zaman ara bir versiyon yapabiliriz... O versiyonda ise yeni bir olanak olmaz büyük bir ihtimalle...

Selam Hakan Bey ,
ben güncelleme derken yeni olanaklar değilde örneğin eski versiyonlarda yaptığımız projeler v0.0053 açarken problem oluyor. örneğin açılıyor fakat açılan katmandan başka katmana giderken programdan dışarı çıkıyor, bunun gibi demek istedim. daha statik bir hale gelecekmi yoksa v6.01 demi bunlar statik hale gelecek ? veya yeni özellikler gelmeden bu gibi toparlamalar olacakmı diye sormuştum. iyi çalışmalar.

saridurmus":2csrwkbi' Alıntı:
Selam Hakan Bey ,
ben güncelleme derken yeni olanaklar değilde örneğin eski versiyonlarda yaptığımız projeler v0.0053 açarken problem oluyor. örneğin açılıyor fakat açılan katmandan başka katmana giderken programdan dışarı çıkıyor, bunun gibi demek istedim. daha statik bir hale gelecekmi yoksa v6.01 demi bunlar statik hale gelecek ? veya yeni özellikler gelmeden bu gibi toparlamalar olacakmı diye sormuştum. iyi çalışmalar.

Bizde böyle bir problem tanımlı değil. Bir katmandan başka bir katmana gitmek nedir? Eski projeler derken hangi versiyon projeleri? 6'ın eski projeleri mi, ondan önceki projeler mi? Sorunu tam anlamamız için sorunu yaşadığınız bir projeyi buraya yükleyin ve yaptığınız işlemleri tek tek adım adım yazın.

Projeyi açın, şuradan şurayı tıklayın gibi tanımlamalar yapmanız gerekir ki biz de sorununuzu net görebilelim...

İyi çalışmalar...

hakan bey,
daha önce 5 verde yaptığımız ve 6.0012 ile rahatlıkla açtıgımız kaydettiğim proje 6.0053 de açtıgımda rahatlıkla açılıyor programdan çıkarken kayıt yaptığım ekran geliyor ve başka bir kata geçmek istediğimde windows programı kapatıyor. sizden öğrendiğim yolla sorunu hallettim yeniden karşılaşırsam projeyi eklerim sağ olun. Teşekkürler.

Hakan bey merhaba,
autocad çizilmiş bir dosyayı idestatik6.0053 te açmak istediğimde açamadım size gönderiyorum bir bakarmısınız.

Program açıyor ancak ölçek değerleri çok büyük; dwg dosyasında çizim dışında uzakta bir obje var. Autocatte Zoom E ile görünüyor. Onu silin sorunsuz açacaksınız..

İyi çalışmalar...

hakan bey,
tekrar merhaba dediğinizi yaptıp ama yine olmadı acaba idestatik dosyalarımda bir eksiklik var herhalde yeniden yüklüyeceğim. yozhan arkaşın eklediği dosyayı açtım. onu gördüm ondada bazı yazılar yok ama açılıyor.

saridurmus":2o0yfq67' Alıntı:
hakan bey,
tekrar merhaba dediğinizi yaptıp ama yine olmadı acaba idestatik dosyalarımda bir eksiklik var herhalde yeniden yüklüyeceğim. yozhan arkaşın eklediği dosyayı açtım. onu gördüm ondada bazı yazılar yok ama açılıyor.

Hangi yazılar eksik, fark göremedim, dosyayı dwg olarak ekliyorum. Programı boşuna tekrar kurmayın...

ideCAD Statik'te arka plan rengini aotucatle aynı yapın ve çizimi orijine taşıyın...

Sayın sarıdurmuş,
Göremediğiniz bazı yazılar ölçülendirme ile ilgili olanlar olması lazım. Çünkü ölçülendirmeye bağlı olarak ekranın çok uzak bir yerinde bir nokta vardı. Bunun için ölçülendirme layerı olan a.0.2b layerını tamammen sildim ve çizim ölçeğini 0.01 küçülttüm ki import edebilesiniz.
Yzıların bazılarını görememenizin sebebi de siyah ekranda siyah yada siyaha yakın bir renkte yazı olmasındandır.

Sayın Yozhan,
Bende autocat te ölçeki 0.01 yaptım ama açmadı. sizin dosyayı açtım bir problem yok ama bende ver 5 de yaptıgım ve 6.0012 ile rahat açıp yeniden kaydettiğim projelerin de aynı sorunu göstermesinden dolayı yeniden kurdum. Teşekkürler. nedendir bilemiyorum ama bendeki idestatik ya ayarlarında bir değişiklik yaptım yada dosya zarar gördü herneyse yeniden yükledim. Örneğin son ayarları kullan dediğimde açtığım proje sayfasından çıkıp önceden 6.0053 de sıfırdan yaptığım proje açılıyor ve başka kata geçmeye çalıştığımda kapanıyordu. Hakan Bey ise bir problem kendilerinde olmadığını söyledi. sizin dosyayı tekrar indiriyorum.

yüklemede şu hatayı ekteki hatayı veriyor daha önce 60.0012 kurduğumda da vermişti fakat çalışınca fazla önemli değil dedim di bundan olabilirmi acaba?

yeniden yükledikten sonra bende ki dwg dosyasınıda sorunsuz açtı, demekki benim dosyalarda bir hasar varmış. Bilgilendireyim dedim.

Geri