Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Asansör Çukuru ve Merdiven Çizimleri Kontrol

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan insan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

insan

Etkin Üye
Herkese merhaba. Geçen aynı yapı için konular açmıştım fakat şuan farklı bir kontrol ihtiyacı doğduğundan bu konuyu açtım.
Yapım iki uzun kenarından bitişik nizam olduğundan asansör çukurunun modellemesi ve çizimlerini sizlere kontrol ettirmek istedim. Çizimleri kendim yaptım. Modelde asansör çukuruna perdeleri indirdim. Kendim çizerken perdelerin 25 cm kalınlıkları haricinde dışarıya 55 cm offset yapacak şekilde birleşim bölgeleri çizdim, bu mantıklı bir yaklaşım oldu mu? Birde merdivenlerin hepsinde donatı Ø10/18 arayla çıkıyor. Modelleme yada analiz hatası olabilir mi? Birden merdiven çizimlerinin görüntülerini tam idrak edemedim, çizimlerin doğru olup olmadığını kontrol edebilir misiniz şimdiden teşekkürler.
1692095103655.png1692095132850.png
1692095091022.png

Ekli dosyalar

Asansör çukuru tamda olması gerektiği gibi, elinize sağlık, merdiven donatıları sahanlıklı olmayan döner basamaklı tiplerde maalesef olması gerektiği gibi çizilmiyor, sizde çukurda yaptığınız gibi manuel olarak çizimleri oluşturun, gereken çekme bölgelerinde donatılara bindirme yaptıktan sonra sorun kalmaz.

Hocam yorumunuz için teşekkür ederim. Çizimi şu şekilde değiştim. Perdeleri içeri aldım diyebiliriz çizimde. Analize daha uygun geldi sonradan. 1692113467926.png
1692113242388.png
Birde asansör perdesindeki bu modelde perdelerin kısa kolon davranışını esas alarak kesme kuvvetinde boyu doğru alıyor mu program onu merak ediyorum. @Yasin TEZEL sizin yorumlarınıza merak ediyorum şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1692113205550.png
    1692113205550.png
    110.4 KB · Görüntüleme: 6
Geri