Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Asansör çekirdek perde grubunda hata alıyorum

Selamlar, saygılar!!
hem y yönü a15 tanımlayabileyim hem de merdiveni taşıtayım diye asansör çekirdek perdesi tasarlayıp grup perde olarak tanımladım. nerede hata yapıyorum ki aşağı yukarı tüm hata uyarılarını bu perde grubundan alıyorum? bu problem özelinde yahut proje geneli için yapacağınız tüm öneri ve eleştiriler için şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. ( rapordaki diğer problemler için vakit ayırabilecek abilerimin ablalarımın, varsa önerileri için itinayla minnettar olunur..)

Ekli dosyalar

hem y yönü a15 tanımlayabileyim hem de merdiveni taşıtayım diye asansör çekirdek perdesi tasarlayıp grup perde olarak tanımladım. nerede hata yapıyorum ki aşağı yukarı tüm hata uyarılarını bu perde grubundan alıyorum? bu problem özelinde yahut proje geneli için yapacağınız tüm öneri ve eleştiriler için şimdiden teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim. ( rapordaki diğer problemler için vakit ayırabilecek abilerimin ablalarımın, varsa önerileri için itinayla minnettar olunur..)
önerilerim;
--4.8.5.1.. işaretleyiniz,
--merdiven kat sahanlığını 20 cm, bitişik kirişleri 25/60 yapınız,
--kirişler-kolonlar çerçeve oluşturamamış, kirişleri aks kesişim noktasına birleştiriniz, aşağıdaki durum her katta ve nerdeyse her kiriş-kolon kesişiminde var kontrol ediniz.
1695739069859.png

Ünver Bey merhabalar, öncelikle cevabınız için gecikmeli bir teşekkür etmek isterim. Anlayamadığım bir şekilde foruma ancak bugün giriş yapabildim bu yüzden kusura bakmayınız, yanıt vermeniz benim için çok değerli tekrardan sağ olunuz. Bahsettiğiniz çerçeve oluşturamama durumunu ben analizden sonra fark ettim, geometri kontrolünde herhangi bir sıkıntı vermemişti program. Genelde aksları kaçıklıklı tanımlar ve bu tür bir problemle karşılaşmazdım ilk kez kolon kenarında aks denedim başıma gelmeyen kalmadı. Ben kirişin kolonu en yakın noktayı yakala komutu açıkken yakalamasının yeterli olduğunu düşünüyordum demek ki öyle değilmiş. (Tekrardan kaçıklıklı olarak yeniden yerleşim yapacağım..)
Ancak ilk olarak yazdığınız (4.8.5.1.. işaretleyiniz) öneriyi anlayamadım, bunu nerede işaretliyoruz? Merdiven kat sahanlığı tavsiyenizi de elbette uygulayacağım.
Alakanıza tekrar teşekkür eder, saygılarımı sunarım.

Geri