Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Asansör kuyusu hk. yardım...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan celikbey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Merhaba arkadaşlar.

Elimdeki mimari projede (pdf olarak ektedir) asansör kuyusu etrafında bir U merdiven var görülebileceği üzere. Asansör kuyusunun duvarlarını nasıl sabitlememi önerirsiniz? Duvar yükünü nereye aktarmalıyım? Bu arada sistem asmolen döşeme ve yassı kirişlerle çözülmüştür.

Bir düşüncem, asansörün bulunduğu merdiven sağ tarafında yukarıdan aşağı doğru bulunan kirişe, asansörün alt duvarını taşıyacak şekilde kiriş saplamak ve en azından duvarları bunların taşımasını sağlamak. Çok sağlıklı değil ama en uygulanabilir olan bu diyorum...

Önerileriniz önemlidir.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

saridurmus":1of0vn5t' Alıntı:
Asansör kuyusunun içine paneller koyarak bunu rahatlıkla çözersin hem sisteminde rahatlar.

Sevgili saridurmus kardeşimin söylediklerine katılmakla beraber bir ilave yapmak isterim. Bu tür sistemlerde şöyle bir hata oluşuyor: kiriş görünmesin yada sarkmasın diye perdeler ana sisteme yeterince bağlanmıyor. Arka tarafta da zaten kat arasında kalıyor. Bu durumda sistemin içinde (kat adedine bağlı olarak) 15-18 m yüksekliğinde hiç bir yere bağlanmayan bağımsız bir kule oluyor. Bunun sisteme faydası olmadığı gibi temelde de bütünlüğü bozuyor. Acizane bir ilave ve bir hatırlatma...

Teşekkürler Nyılmaz ben kısa bir giriş yaptım nedeni PDF bir görüntü vardı bana projeye başlanmamış gibi geldi idi. Tabiki Kule bir yere bağlanması lazım.

Geri