Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Asansör kuyusu kolonları

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan harkan92
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

harkan92

Yeni Üye
Merhabalar ,

Artık bildiğiniz üzere belediyeler asansör kuyusu etrafındaki kolonların asansör kuyusuna kadar olan açılımlarını talep ediyorlar. Bu durumda nasıl açılım almamızı tavsiye edersiniz ? Genelde asansör kuyusunun modele girilmemesi tavsiye ediliyor fakat bu durumlarda da kolon donatı dizaynlarında kayda değer değişiklikler sözkonusu olmakta.

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

kolon düşey açılımı almadan önce kolonların özelliklerinden eksi kot verebilirsiniz, aynı şekilde perdelerde de

Merhaba. Bu konuyla ben de sorun yaşıyorum. Bilgi sahibi ideCAD mühendisleri asansör kuyusunu modelle dahil etmememizi tavsiye ettiler. Analiz çıktıları üzerinden el ile kesitlerde ve planda düzeltme yapabiliyorum. 2d çizimde kolon/perde uzantılarını (kuyu tabanına kadar olan kısmı) uğraşarak çizebilirim fakat doğru bir yöntem olmaz.

Perde/kolonların alt kotu ile oynayarak bu iş çözülüyor gibi görünüyor fakat radye temelli yapılarda asansör kuyusu içerisindeki perde kalınlıklarını radye kalınlığı ile aynı istiyorlar. Bunun modellemesi için ek perde tanımlayıp kotlarını uygun hale getirerek kalınlığını arttırıyorum fakat mesnet sorunları yaşadım. Bu konu açıklığa kavuşturulmalı.

Evet,
Merhaba. Analiz sonrası sadece çizimde göstermek için mi alınmalı demek istediniz?
Evet, çünkü 1 sene önceki ilk mesajda yer alan soruda "belediye kolon ve perdelerin asansör kuyusuna kadar olan açılımını" istiyormuş diye soruluyordu. Modele girilmemesi zaten tavsiye olunmaması yazıyordu :)

Umarım kullanıcılar 10larca mesaj içinde ortadaki mesajı okuyup uygulamaya geçmez :)

Evet,

Evet, çünkü 1 sene önceki ilk mesajda yer alan soruda "belediye kolon ve perdelerin asansör kuyusuna kadar olan açılımını" istiyormuş diye soruluyordu. Modele girilmemesi zaten tavsiye olunmaması yazıyordu :)

Umarım kullanıcılar 10larca mesaj içinde ortadaki mesajı okuyup uygulamaya geçmez :)
Cevabınız için teşekkür ederim. Bahsettiğiniz ortadaki mesaj herhalde 4. mesaj galiba. Umarım yanlış anlamıyorumdur.

Geri