Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Asansör Kuyusu sürekli temel hatası

yasintan54

Etkin Üye
Merhabalar asansör kuyusu var ancak sürekli temelden dolayı aşağıya düz inmiyor? Bu bir sorun teşkil eder mi? Teşkil ederse olası çözümleriniz nelerdir? Genellikle halatlar en alt kota kadar iniyor bu yüzden bu projede sürekli temel engel olduğunu düşünüyorum. Çözümlerinizi acil bir şekilde bekliyorum. Proje Ektedir.

1696070368438.png

Ekli dosyalar

Hocam ben ek olarak böyle bir çözüm yaptım fikriniz nedir
asansör çukurunun altında temel olmadığı için burası kullanımda sorun oluşturur, hem de ilave ettiğimiz iki perdenin altında ankastre mesnet oluştuğu için model üst yapı-temel etkileşimli çözüme uygun olmaz.
1696078127213.png

illaki böyle yapmak isterseniz p110 ve p109 perdelerinin altına da mütemadi temel tanımlayınız.

Hocam piyasada genel olarak kuyu dibine 20 cm grobeton döküyorlar temel yapilmiyor. 50 cm temel gözüme büyük geldi. Ek olarak attığım ek iki perdenin üst yapı etkilesim olarak olumsuz sonuclari neler olabilir?

Bunları merakımdan soruyorum. Çok bilmiş gibi görünmek istemem

çukur dibine 20cm grobeton yapabilirsiniz ama sizin özellikle kenardaki perdenizin altında yeterli rijitliğe sahip temel olmadığı için bence çukur dibine radye yapmak daha uygun olur görüşündeyim. kaldı ki piyasada genelde yapılan uygulamalar doğru demek değildir.

Geri