V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

asansör perdesi,perde kapasite >1, döşeme zımbalama , radye donatı yetersiz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mertmen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mertmen

Etkin Üye
İyi günler .. İlk büyük proje deneyimim diyebilirim. Projemi çizdim fakat fazla hata alıyorum . Forumda yazılanları uyguladım ama geçmedi . Öncelikle analiz ayarlarımda hata var mı kontrol eder misiniz? Subasmanda zımbalama hataları alıyorum donatı düzledim geçmedi, subasman kapasite>1 hatası alıyorum. Asansör perdelerim grup olduğu halde ve başlık perdesi artırdığım halde hata veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim . İyi Çalışmalar..

Ekli dosyalar

İyi günler .. İlk büyük proje deneyimim diyebilirim. Projemi çizdim fakat fazla hata alıyorum . Forumda yazılanları uyguladım ama geçmedi . Öncelikle analiz ayarlarımda hata var mı kontrol eder misiniz? Subasmanda zımbalama hataları alıyorum donatı düzledim geçmedi, subasman kapasite>1 hatası alıyorum. Asansör perdelerim grup olduğu halde ve başlık perdesi artırdığım halde hata veriyor.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim . İyi Çalışmalar..
Projeyi ilk açtığımda karşılaştığım hatalar bunlar. Diğer detaylara bakmaya çalışacağım.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    720.1 KB · Görüntüleme: 38
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    776.2 KB · Görüntüleme: 37
Dediğiniz gibi düzeltmeler yaptım . dosyayı ekledim.
-Kolon kesme sorununu kolon boyutlarını artırarak çözdüm. (S011)
-Analiz süresi uzun olduğu için diğer sorunlara vakit ayıramadım. Vakit ayırabildikçe projeyi inceliyorum.
-Mimari projeye hakim olmadığım için fazla bir müdahale edemiyorum.
-Hazırladığınız proje ile ilgili genel kendi görüşüm nacizane fikrim düşey taşıyıcı eleman boyutlarında cömert olmanız gerektiğidir. Bunu değerlendirirseniz daha olumlu sonuçlar alabilirsiniz.
-Tekrardan düşey taşıyıcı elemanların boyutlarında cömert olmanızı tavsiye ederim.
-Ekteki görsellerde düzenlemelerim vardır.

2.png
1.png

emeğiniz için teşekkür ederim . Benim için önemli olan asansör perdesindeki kapasite hatasını gidermek. İsterseniz diğer katları silerek 4 katlı olarak bir analiz alıp deneyin yine aynı hata ile karşılaşıyoruz Bunun için bir öneriniz var mı? bir de subasman perdelerini projemizdeki gibi sık atmamızın bir sakıncası oluyor mu ?

Geri