B1 düzensizliği Hakkında Tartışma

Şükrü Şahin

Kıdemli Üye
sayın idecad forum ailesi,
"TBDY2018.3.6.2.3 – B1 türü düzensizliğinin bulunduğu binalarda, gözönüne alınan i’inci kattaki dolgu duvarı alanlarının toplamı bir üst kattakine göre fazla ise, ηci’nin hesabında dolgu duvarları gözönüne alınmayacaktır..." maddesine göre
proğram "gözönüne alınan i’inci kattaki dolgu duvarı alanlarının toplamı bir üst kattakine göre fazla ise, ηci’nin hesabında dolgu duvarları gözönüne alınmayacaktır" durumunu dikkate alıyor mu? Yoksa kullanıcı denetiminde midir?

Ekli dosyayı görüntüle 43760
sayın @engineer_yildiz Açtığınız başlıkları (
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
) dikkatle okuyorum. Yararlandıklarım da oluyor. Ancak Yasin beyin de paylaştığı gibi bilgi bankasından yanıtına kolayca ulaşılan bazı sorularınızı başlık olarak açmanızın mantığını anlamaya çalışıyorum. Nedir ?

Açtığınız başlıkları dikkatle okuyorum. Yararlandıklarım da oluyor. Ancak Yasin beyin de paylaştığı gibi bilgi bankasından yanıtına kolayca ulaşılan bazı sorularınızı başlık olarak açmanızın mantığını anlamaya çalışıyorum. Nedir ?
Sayın Sükrü Şahin, fikriniz paylaşırsanız sevinirim.

Sizce, B1 düzensizliğinin etken olduğu "1.25*nci*r" hesabı nasıl yapılmalıdır?

Seçenek-1:
B1 düzensizlik hesabını alt katın duvarının üst kat duvarından fazla olup olmadığına bakmaksızın hesap yapıp B1 düzensizliğini (nci-1) tespit ettikten sonra B1 düzensizliği var ise duvarları dahil etmeden yeniden nci-2 tespit edip "1.25*nci-2*R" hesabını mı yapmalıyız?

Yada

Seçenek-2:
B1 düzensizlik hesabını alt katın duvarının üst kat duvarından fazla olup olmadığına göre (fazla ise duvarlar hesaba dahil etmeyerek) hesap yapıp B1 düzensizliğini (nci-1) belirledikten sonra "1.25*nci-1*R" hesabını mı yapmalıyız?

1720093610297.png

Son düzenleme:
Sayın Sükrü Şahin, fikriniz paylaşırsanız sevinirim.

Sizce, B1 düzensizliğinin etken olduğu "1.25*nci*r" hesabı nasıl yapılmalıdır?

Seçenek-1:
B1 düzensizlik hesabını alt katın duvarının üst kat duvarından fazla olup olmadığına bakmaksızın hesap yapıp B1 düzensizliğini (nci-1) tespit ettikten sonra B1 düzensizliği var ise duvarları dahil etmeden yeniden nci-2 tespit edip "1.25*nci-2*R" hesabını mı yapmalıyız?

Yada

Seçenek-2:
B1 düzensizlik hesabını alt katın duvarının üst kat duvarından fazla olup olmadığına göre (fazla ise duvarlar hesaba dahil etmeyerek) hesap yapıp B1 düzensizliğini (nci-1) belirledikten sonra "1.25*nci-1*R" hesabını mı yapmalıyız?

Ekli dosyayı görüntüle 43794
İdecad bilgi bankasında bu hesabı nasıl yaptığını detaylı olarak anlatıyor.

Benim size sorum detaylı açıklama varken neden nasıl yapıyor diye sormanız.

Yasin beyin size yazdığı yanıt ve bilgi bankası paylaşımı benim için yeterli.

Alıntı yaptığım bu mesajınız kafanızdaki asıl soruyu yansıtıyor, ama ilk mesaj değil.

Çok detaya giriyorsunuz, tebrik ederim, Program mı yazıyorsunuz ?

İdecad bilgi bankasında bu hesabı nasıl yaptığını detaylı olarak anlatıyor.

Benim size sorum detaylı açıklama varken neden nasıl yapıyor diye sormanız.

Yasin beyin size yazdığı yanıt ve bilgi bankası paylaşımı benim için yeterli.

Alıntı yaptığım bu mesajınız kafanızdaki asıl soruyu yansıtıyor, ama ilk mesaj değil.

Çok detaya giriyorsunuz, tebrik ederim, Program mı yazıyorsunuz ?

Bu formu şahsi meraklarımız için meşgul etmeyelim.
Şahsi sorularınız var ise formun mesaj kısmından bana özel olarak yazabilirsiniz.

Geri