Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

b1 düzensizliği hatası alıyorum kolon boyutları ve yönlerini değiştirme rağmen hata düzelmedi

Merhaba Hocam
ekte bulunan dosyada hocam perde gruplandırması yaptığım halde */6 hatası almaktayım bu konu hakkında desteklerinizi rica ederim

Ekli dosyalar

Son düzenleme:
Ekteki dosyada b1 düzensizliği hatası alıyorum kolon boyutları ve yönlerini değiştirme rağmen hata düzelmedi yatdimci olur musunuz rica etsem
son Kahramanmaraş depreminde bir ilçede moda gibi yapılan asmolen döşemeli binalar çok büyük zarar gördü/yıkıldı.
önerilerim;
--her iki yönde tek doğrultulu dişli döşemeler, yarı rijit diyafram, karma, a24 seçimi yapmalısınız,
--bu seçime göre x istikametinde perde ilavesi gerekli,
--iki yükleme durumlu 4.8.5.1. seçimi yapınız,
--a ve h aksında kiriş sarkması yapabilirsiniz,
--döşemelerin üzerinde duvar yükleri varsa giriniz,
--perde orta düşey demirlerini fi12 yapınız,
tdby2018 asmolenli yapıları cezalandırdığı için yukarıdaki düzenlemeleri yapsanız dahi mevcut durumda kurtarmayabilir.
deprem perdesi eklemeniz gerekebilir.
son öneri asmolenden vazgeçip kolon/perde/kiriş sisteminde modelleme yapınız.

son Kahramanmaraş depreminde bir ilçede moda gibi yapılan asmolen döşemeli binalar çok büyük zarar gördü/yıkıldı.
önerilerim;
--her iki yönde tek doğrultulu dişli döşemeler, yarı rijit diyafram, karma, a24 seçimi yapmalısınız,
--bu seçime göre x istikametinde perde ilavesi gerekli,
--iki yükleme durumlu 4.8.5.1. seçimi yapınız,
--a ve h aksında kiriş sarkması yapabilirsiniz,
--döşemelerin üzerinde duvar yükleri varsa giriniz,
--perde orta düşey demirlerini fi12 yapınız,
tdby2018 asmolenli yapıları cezalandırdığı için yukarıdaki düzenlemeleri yapsanız dahi mevcut durumda kurtarmayabilir.
deprem perdesi eklemeniz gerekebilir.
son öneri asmolenden vazgeçip kolon/perde/kiriş sisteminde modelleme yapınız.
Ünver Beyin dediği bölgemizde kanayan bir yaradır bu nervürlü döşeme konusu.
Yapılarda oluşan hasarların büyük çoğunluğu; dişli döşemelerin hesap kısmında yapılan hatalardan değil, uygulama kısmında yapılan hataların büyük olmasından kaynaklanıyor.
Kaset döşeme ile tek veya iki yönlü dişli döşeme konusu (kaset döşemede ana kiriş- yardımcı kiriş/ dişli döşemede nervür kirişi) yönetmelikte kurallarını net sınırlaması sonucunda kendiliğinden çözülecektir diye düşünüyorum.

Geri