B1 Düzensizliği, Zayıf Kat ni<0.60, Sistem Rijitliğini arttırın hatası

Mikado1001

Yeni Üye
Merhabalar,
Projemde zayıf kat hatası alıyorum. Fakat sistemin bu yönde çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Ayrıca asma katta P20 perdesi için DA28 döşemesinde zımbalama hatası alıyorum. Bu iki sorun için yardımcı olursanız çok sevinirim. Projemde gözünüze takılan başka sorun varsa önerilerinize açığım.
Şimdiden teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim..

Ekli dosyalar

• 1.9 Statik.cde
    12.5 MB · Görüntüleme: 13
Projemde zayıf kat hatası alıyorum. Fakat sistemin bu yönde çok güçlü olduğunu düşünüyorum. Ayrıca asma katta P20 perdesi için DA28 döşemesinde zımbalama hatası alıyorum. Bu iki sorun için yardımcı olursanız çok sevinirim. Projemde gözünüze takılan başka sorun varsa önerilerinize açığım.
Şimdiden teşekkür eder, İyi çalışmalar dilerim..
önerilerim;
--zemin kat tavanında neredeyse katın yarısı kadar boşluklar var, birbiri ile bağlantısı yok ve de döşemelerde merdiven boşlukları olduğundan bu kattaki döşemeler rijit diyafram oluşturma ile seçilebilir, (bina içinde bu tür boşlukların yapılıp yapılamayacağını yapı denetim ve belediyeden görüş alınız),
--zemin kat döşeme kalınlıklarını 15 cm'den az yapmayınız, boşluk etrafına boşluk donatısı koyunuz,
--merdivenleri mesnetleyip bina ile birlikte çözünüz,
--3. kat tavanını kullanmayacaksanız duvar yüklerini kaldırınız,
--fiber donatı işaretleyerek çözüm yapınız,
--hesap yaparken p20 perdesi yanında olan d28 döşemesini silip çizimde ilave edebilirsiniz.

Geri