V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Bazı döşemeler hesaplanmıyor

Salih Eser

Yeni Üye
İdecad 7 de döşemeyi giriyorum fakat döşeme hesaplandığında girdiğim bazı döşemeler hesaplanmıyor. Donatısı da sonsuz çıkıyor. Neden olduğuna bakabilir misiniz?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• 3.cde
    3.cde
    1.1 MB · Görüntüleme: 429
Merhaba

S12 Kolonunun yanından K14 kirişine saplanan K84 Kirişini silin ve düğüm noktası S12 kolonun içinde kalacak şekilde kirişi tekrar çizmeniz yeterli.

Ekte düzeltilmiş projede perde boyutundaki kolonlar panel olarak modellenmiştir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

Yasin Bey teşekkürler.
Ben sizin atmış olduğunuz d248 ve d249 döşemesini atmıştım ama onları hesaplayamamıştı. Bu döşemedeki sıkıntı ne imiş. Çünkü benim asıl projem 11 katlı ben onu buraya yükleyemedim(boyutu büyük olduğu için). Onun üzerinde düzeltmek istiyorum. Sorun perde boyutunda olan kolonlarda mı acaba?

Salih Eser":3n1hp5bb' Alıntı:
Yasin Bey teşekkürler.
Ben sizin atmış olduğunuz d248 ve d249 döşemesini atmıştım ama onları hesaplayamamıştı. Bu döşemedeki sıkıntı ne imiş. Çünkü benim asıl projem 11 katlı ben onu buraya yükleyemedim(boyutu büyük olduğu için). Onun üzerinde düzeltmek istiyorum. Sorun perde boyutunda olan kolonlarda mı acaba?

Merhaba

Porjenizde sadece K84 Kirişini silip tekrar tanımlamanız yeterli. Kolonların perde olarak modellenmesi şart değil.
Ekteki resimde sizin tanımladığınız ve benim düzelttiğim kiriş durumu var.
K14 kirişi ile S12 arasında kalan küçük döşeme parçası tüm döşemelerde sorun yaratıyor.

Ekli dosyalar

• Döşeme problemi.png
    Döşeme problemi.png
    79 KB · Görüntüleme: 2,222
Geri