V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

BAZI KİRİŞLER SIFIR DONATI VERİYOR

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan adrian
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Projenizde sıfır donatı veren kiriş göremedim ... Geometri kontrolünde kısa obje uyarısı, ayrıca maksimum pursantaj değerini aşan kirişleriniz var. (Projeniz demoda yapılmış. hem 6.54 hem de 7 demosunda baktım)

Bu tarz durumlarda probleminizi daha net yazarsanız daha isabetli yardım alabilirsiniz. Örnek : şu versiyonu kullanıyorum, şu katta, şu kirişte, şöyle görünüyor gibi...

Hakan bey ilginiz için teşekürler artan pursantaj oranlarını nasıl düşerebilir. Yarın sunumu yapmam gerekir projemi genel olarak inceleyip eksiklerim hakkında veya daha iyi bir tasarım için beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Bu arada kısa obje uyarısında deşemede 5 cm'lik cephe hareketliliği oluşturdum ondan kısa obje uyarısı veriyor

adrian":362zqvdp' Alıntı:
Hakan bey ilginiz için teşekürler artan pursantaj oranlarını nasıl düşerebilir. Yarın sunumu yapmam gerekir projemi genel olarak inceleyip eksiklerim hakkında veya daha iyi bir tasarım için beni bilgilendirirseniz sevinirim.

Kolon sistemi yetersiz görünüyor. Özelikle orta bölgede bulunan kolonlar x yönündeki deprem tesirlerini topluyor. Kolonlarda moment fazla olduğundan haliyle onlara bağlanan ortaki kısa kiriş ve kısa kirişe sürekli olan diğer kirişlerde sorun yaşanıyor. x yönünde mümkünse kolon sayısını arttırarak moment dağılımını projeye yaymaya çalışın.

Geri