Beton sınıfını c30 seçtiğim halde raporda c 25 gözüküyor.

ali keskin

Yeni Üye
Beton sınıfını c30 seçtiğim halde raporda c 25 gözüküyor. Analiz modelinde elemanlara baktığımda hepsi c30 gözüyor. Yapı ağacında da malzemem c30 seçilmiş durumda.

Ekli dosyalar

• c30 beton sorunu.cde
    6.8 MB · Görüntüleme: 5
Tam olarak nerede C25 gözüküyor? Tekrar rapor alıp o rapordan C25 gözüktüğü yerin bir ekran görüntüsü koyabilir misiniz?
Ben rapor aldığımda C30 gözüktü, belki projeleri raporları vs karıştırmış olabilirsiniz.

tekrar rapor aldım aynı şekilde çıktı .Ve belediye bu şekilde istemiyor c30 yazacak diyor. Şimdiden teşekkür ederim

Projede kullanılan malzemeler, Seçmeli raporların altında bulunan yapı genel bilgileri başlıklı raporda tüm elemanlar için ayrı ayrı, Malzeme Bilgileri bölümümde belirtilmiştir. Ayrıca kullanılan beton sınıfının teknik özellikleri ve kullanılan katsayılar da aynı rapor içerisinde belirtilmektedir. Belediyeye bu raporu sunup, bu bilgiyi verebilirsiniz.

1694778604102.png

Yukarıda gösterdiğiniz "projede en az C25 veya daha kaliteli beton kullanılmıştır" ifadesi TBDY 7.2.5.1 maddesini referans alarak yapılan bir açıklamadır. Ancak bu konu ile ilgili raporun daha açıklayıcı olması için gerekli notu aldım.

1694778774839.png

Saygılarımla...

Projede kullanılan malzemeler, Seçmeli raporların altında bulunan yapı genel bilgileri başlıklı raporda tüm elemanlar için ayrı ayrı, Malzeme Bilgileri bölümümde belirtilmiştir. Ayrıca kullanılan beton sınıfının teknik özellikleri ve kullanılan katsayılar da aynı rapor içerisinde belirtilmektedir. Belediyeye bu raporu sunup, bu bilgiyi verebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 37789

Yukarıda gösterdiğiniz "projede en az C25 veya daha kaliteli beton kullanılmıştır" ifadesi TBDY 7.2.5.1 maddesini referans alarak yapılan bir açıklamadır. Ancak bu konu ile ilgili raporun daha açıklayıcı olması için gerekli notu aldım.

Ekli dosyayı görüntüle 37790

Saygılarımla...
çok teşekkür ederim iyi çalışmalar

Geri