V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

betonarme döşemesiz açık ahşap çatı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ozzy17
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ozzy17

Üye
herkese selam. iyi bayramlar. 2 katlı bir projem var. sadece kolonlar ve kirişler olacak. ara kat döşemesi ahşap isteniyor. açık ahşap çatı olacak. betonarme döşeme üzerine yapılmayacak. ara kat döşemesi ahşap olacağı için döşeme yükünü kirişlere nasıl etki ettirmem gerekiyor. aynı şekilde açık çatının yükünü ? çatının oturacağı kirişlerin üzerinde 13.5 tuğla yükünü aynı şekilde bırakıyorum. ek olarak bir şey yapmam gerekir mi ?
tecrübeli meslektaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

herkese selam. iyi bayramlar. 2 katlı bir projem var. sadece kolonlar ve kirişler olacak. ara kat döşemesi ahşap isteniyor. açık ahşap çatı olacak. betonarme döşeme üzerine yapılmayacak. ara kat döşemesi ahşap olacağı için döşeme yükünü kirişlere nasıl etki ettirmem gerekiyor. aynı şekilde açık çatının yükünü ? çatının oturacağı kirişlerin üzerinde 13.5 tuğla yükünü aynı şekilde bırakıyorum. ek olarak bir şey yapmam gerekir mi ?
tecrübeli meslektaşlarımın yardımlarını bekliyorum.
1- üzerine duvar gelecek kirişlerin duvar yükünü giriniz.
2- üzeri boş olan kirişlerin hareketli yükünü giriniz. (konut kullanım amacına göre)
3- ek olarak ekte paylaştığım görsellerdeki gibi döşeme yük dağılımını el ile hesaplayıp ilgili kirişlere yükleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• page_2.png
    page_2.png
    469.6 KB · Görüntüleme: 52
  • page_3.png
    page_3.png
    729.5 KB · Görüntüleme: 48
Geri