Betonarme Kirişe saplanan çelik konsol kiriş sehim problemi

İyi günler,
Ekteki projemde son kat saçak konsollarını betonarme ile geçmekte sorun yaşadığımdan çelik konstrüksiyon projelendirmeyi tercih ettim.
Ancak betonarme kirişe, saplanan konsol çelik kirişlerde sehim sonuçları afaki değerlerde çıkıyor.
Bir data hatam mı var, programdan kaynaklanan bir sorun mu bilemedim.
Yardımcı olmanızı rica ediyorum.
Kolay gelsin.

Proje yükleme linki:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Çelik kirişleri betonarme kirişe bağladığınız birleşimler kayma birleşimleri, konsol elemanlar için katiyen uygun değildir. Rijitleştirilmiş alın levhalı 4 bulonlu birleşimi kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    42.7 KB · Görüntüleme: 88
Ben de aynı fikirdeyim. Ancak rijitleştirilmiş alın levhalı birleşim, betonarme kirişe yapılamıyor.
Ekteki hata mesajı alıyorum ve tasarım raporu alamıyorum.

Ekli dosyalar

• Birleşim hatası.JPG
    Birleşim hatası.JPG
    65.8 KB · Görüntüleme: 69
Bahsi geçen birleşimin tasarımı sadece çelik kolon - çelik kiriş arasında ve profiller H ve I ailesine ait iken yapılır. Birleşimi modellemeniz için programın tasarımını yapmasına gerek yoktur. Tasarımını yapmadığımız birleşimlerin kontrollerini sizin yapıp raporlara eklemeniz gerekir.

Sizin için birleşimin geometrisini düzenledik, bulon adedinde eksiklik mevcut. Bu durumu çizimlere müdahale ederek çözmenizi rica edeceğiz. Betonarme kirişe bağlantılarda modelleme de eksiklikler olabiliyor ancak bu analiz ve tasarımı etkilememektedir. Modellemeyi yapıp analiz ve tasarımı tamamlayıp seçmeli raporu alabilirsiniz. Ardından birleşim geometrisinde yaşanan hataları çizimlerde elle düzeltmeniz gerekmektedir. Betonarme elemanlarla olan birleşimlerin geliştirilmesi için notlar mevcuttur.

Modelde yer alan düzenlediğimiz 4 bulonlu birleşimi sık kullananlara ekle komutunu kullanarak kayıt edip diğer kirişleri bağlamak için kullanabilirsiniz.

Bahsi geçen birleşimin tasarımı sadece çelik kolon - çelik kiriş arasında ve profiller H ve I ailesine ait iken yapılır. Birleşimi modellemeniz için programın tasarımını yapmasına gerek yoktur. Tasarımını yapmadığımız birleşimlerin kontrollerini sizin yapıp raporlara eklemeniz gerekir.

Sizin için birleşimin geometrisini düzenledik, bulon adedinde eksiklik mevcut. Bu durumu çizimlere müdahale ederek çözmenizi rica edeceğiz. Betonarme kirişe bağlantılarda modelleme de eksiklikler olabiliyor ancak bu analiz ve tasarımı etkilememektedir. Modellemeyi yapıp analiz ve tasarımı tamamlayıp seçmeli raporu alabilirsiniz. Ardından birleşim geometrisinde yaşanan hataları çizimlerde elle düzeltmeniz gerekmektedir. Betonarme elemanlarla olan birleşimlerin geliştirilmesi için notlar mevcuttur.

Modelde yer alan düzenlediğimiz 4 bulonlu birleşimi sık kullananlara ekle komutunu kullanarak kayıt edip diğer kirişleri bağlamak için kullanabilirsiniz.

Link çalışmıyor Nurgül Hanım. Rica etsem yineler misiniz?

Geri