betonarme proje kontrolü

Diğer Statik proğramlarla yapılmış projeleri , bizim proğramımızla ne kadar kontrol edebiliriz.
kontrol etmek için;
her iki programı çok iyi kullanmanız gerekir, diğer programın bütün dataları doğru girerek yeniden modelleme yapmanız gerekir. bu da çok zahmetli bir iş yine de böyle yapsanız bile tam karşılaştırma olmaz.
bana göre en mantıklı iş, hangi programı kullanıyorsanız datasını isteyip hesap yaptırarak kontrol etmek doğru olur.

Teşekkürler Ünver Bey, proje başlangıcında jeolojik etüd ve elimizde yapılmış projenin sistem seçiminin, 2018 deprem yönetmeliğine uygun olduğununun kontrolünü yapabiliriz değil mi?
Proğlamlama firmaları proje kontrol amacıyla (çizim ve rapor alınmayan )sürümleri proje denetçileriyle paylaşıyorlar mı? bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim .
iyi çalışmalar.

Teşekkürler Ünver Bey, proje başlangıcında jeolojik etüd ve elimizde yapılmış projenin sistem seçiminin, 2018 deprem yönetmeliğine uygun olduğununun kontrolünü yapabiliriz değil mi?
Proğlamlama firmaları proje kontrol amacıyla (çizim ve rapor alınmayan )sürümleri proje denetçileriyle paylaşıyorlar mı? bu konuda bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim .
iyi çalışmalar.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Hali hazırda deneme sürümleri ile zaten amacınıza ulaşabilirsiniz. Deneme sürümlerinde çizim ve rapor alamıyorsunuz.

idecad statik lisanslı proğramım var daha önce ıde ile çok sayıda proje çözdüm .
Şimdi yapı denetim de aktif proje kontrollüğü yapmaya başladığım için diğer proğramlarla alakalı neler yapabilirimin cevabını arıyorum?
Deneme sürümleriyle, projenin dataları geldiğinde projeyi inceleye bilirmiyiz?

idecad statik lisanslı proğramım var daha önce ıde ile çok sayıda proje çözdüm .
Şimdi yapı denetim de aktif proje kontrollüğü yapmaya başladığım için diğer proğramlarla alakalı neler yapabilirimin cevabını arıyorum?
Deneme sürümleriyle, projenin dataları geldiğinde projeyi inceleye bilirmiyiz?
İdecadin deneme sürümü kontrol etmek için herhangi bir sınırlama koymamışken Bazı firmaların deneme sürümü sınırsız değil. Örneğin ....4cad proğramı 5 kata kadar sınırlı hesap ve kontrole izin vermektedir. P... Structure süreli sınırlıdır.
Firmalar ile görüşürseniz sizlere yardımcı olacaklardır (kit yada online şifre vermektedirler).
Erişim imkanını sağlayan firmanın tanınabilirliği ve tercih edilebilirliği vede fark yaratma imkanı her daim önde olmaktadır.

Bu proğramların birbirlerine göre avantaj ve dezavantajları vardır.

Mevzuata ve Proğramların kullanım el kitabına/sınırlarına hakim olmakta fayda vardır.

İyi çalışmalar dilerim

Geri