Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

"birden fazla diyafram ile sistemi çöz" problemi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mcoskung
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mcoskung

Yeni Üye
Merhaba, radye döşeme üstü 1 m su basman perdesi olan zemin, 1. 2. kattan oluşan bir projem var.
Sistemi analiz et dediğimde önce bir uyarı mesajı geliyor: " aşağıda ki katlarda birden fazla diyafram tespit edildi" diye "birden fazla diyafram ile sistemi çöz" dendiğinde hiçbir sorun çıkmıyor ve ayrıca çıkmayan b2 düzenzisliği, "katların içinde bir tek diyafram oluştur"u seçtiğimde ise 1. katta oldukça 50'ye yakın bir rakamda B2 düzensizliği oluşuyor.. radye döşemeyi sildim baştan oluşturdum ama sorunu çözemedim. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. Benim bu projeyi tek bir diyaframla çözmem gerekiyor. dosyayı yollayamıyorum boyut büyük.. en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim..

Merhaba,

Projeyi eklemeden yardım almanız zor. Projeyi sıkıştırırarak kayıt edebilirsiniz veya dosya erişim sitelerinden birine yükleyip, linkini verebilirsiniz.

mcoskung":3ika6mhf' Alıntı:
Merhaba, radye döşeme üstü 1 m su basman perdesi olan zemin, 1. 2. kattan oluşan bir projem var.
Sistemi analiz et dediğimde önce bir uyarı mesajı geliyor: " aşağıda ki katlarda birden fazla diyafram tespit edildi" diye "birden fazla diyafram ile sistemi çöz" dendiğinde hiçbir sorun çıkmıyor ve ayrıca çıkmayan b2 düzenzisliği, "katların içinde bir tek diyafram oluştur"u seçtiğimde ise 1. katta oldukça 50'ye yakın bir rakamda B2 düzensizliği oluşuyor.. radye döşemeyi sildim baştan oluşturdum ama sorunu çözemedim. Sorun nereden kaynaklanıyor olabilir. Benim bu projeyi tek bir diyaframla çözmem gerekiyor. dosyayı yollayamıyorum boyut büyük.. en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim..
Merhaba,

Projenizde zemin kattaki D22 döşemesinin konumu sebebiyle birden fazla rijit diyafram tespit edilmektedir. Zemin katta tek bir rijit diyafram kabulüne göre çözüm yapmak için döşemeleri seçip obje özellikleri komutunu tıklayın. Açılan diyalogda Statik sekmesinde "Bağlantı ne olursa olsun otomatik rijit diyafram oluştur" seçeneğini işaretleyin.

İyi çalışmalar

Kısa sürede cevapladığınız ve sorunu çözüme ulaştırdığınız için çok teşekkür ederim.
Kolay gelsin iyi çalışmalar..

Geri