Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Bitişik nizam binada radye taşıma gücü ve donatı yetersiz hatası

Modellediğim yapı iki taraflı bitişik nizam olduğu için yan cephelere apartman yapamıyorum. Radye içine sürekli temel dönmeye çalıştım ama temel negatif gerilmelerini karşılamadı yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Ekli dosyalar

28.8 tf/m2 taşıma gücüne göre 1284 tf/m3 yatak katsayısı az geldi bana. Geoteknik raporu tekrar değerlendirin derim. Ayrıca negatif gerilmeleriniz şu haliyle mühendislik yorumuna açık. Yani kabul edilebilir de. Sizin yaklaşımınıza kalmış.

İlginiz için teşekkür ediyorum ama ruhsatlı proje olduğu için negatif gerilmeleri aktif yapmamız isteniyor yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler

İlginiz için teşekkür ediyorum ama ruhsatlı proje olduğu için negatif gerilmeleri aktif yapmamız isteniyor yardımcı olabilir misiniz ? Teşekkürler

Söylediklerimin ruhsatla alakası yok. Negatif gerilme her zaman hata demek değildir. Bitişik nizam bu tip taşıyıcıya sahip bir sistemde negatif gerilmeleri sıfırlama şansınız yok. Ancak NL analizle yayları sadece basınca çalıştıracaksınız. Buda çok zahmetli bir iş.

Söylediklerimin ruhsatla alakası yok. Negatif gerilme her zaman hata demek değildir. Bitişik nizam bu tip taşıyıcıya sahip bir sistemde negatif gerilmeleri sıfırlama şansınız yok. Ancak NL analizle yayları sadece basınca çalıştıracaksınız. Buda çok zahmetli bir iş.
Merhaba. Benzer durumu bir kere ben de yaşadım. Yalnız bitişik nizamda karşı tarafın apartmanını arttırarak çözdüm. Taban basıncını azaltmak için yaptım. Yalnız ampartmanlar çok uzun oldu. 1 m'yi geçmişti. Aslında bitişik nizamlıların temelleri için yönetmelikte bir madde olması lazım. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Geri