V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

BODRUM KAT HATALAR

Arya group

Etkin Üye
Radye temel kalınlığı ne kadar artırırsam artirim sorun çözülmüyor. Tüm problemler bodrumda hatalarım neden yardımcı olabilir misiniz ?

Ekli dosyalar

çok teşekkür ederim evet bunu yaptığım zaman radye donatı problemi çözülüyor ama beni diğer zorlayan olay radye temel derinliğini -150 kotuna oluşan hatalar radye boşluğu sonra radye kenarıyla dönüp temel atıyorum sorun ne olabilir ?

çok teşekkür ederim evet bunu yaptığım zaman radye donatı problemi çözülüyor ama beni diğer zorlayan olay radye temel derinliğini -150 kotuna oluşan hatalar radye boşluğu sonra radye kenarıyla dönüp temel atıyorum sorun ne olabilir ?
tam olarak anlayamadım görsel ile destekler misiniz ?

tam olarak anlayamadım görsel ile destekler misiniz ?
öncelikle asansör de ki radyeyi -150 kotuna indiğim zaman ki hatalar çoğalıyor 4 tarafında ki perdeleri de aşağıya çektim. bir de asansör boşluğuna radye atmadan analiz yaptığım da hata yok neden ?

Ekli dosyalar

öncelikle asansör de ki radyeyi -150 kotuna indiğim zaman ki hatalar çoğalıyor 4 tarafında ki perdeleri de aşağıya çektim. bir de asansör boşluğuna radye atmadan analiz yaptığım da hata yok neden ?
asansör boşluğuna radye döşemesini atmadan modelleme uygun değil,
asansör temelini modellemesini düz olarak modelleyip çizimde düzenleme yapmanız daha iyi olur.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
1671783357902.png

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Bu projenize yukarıda linkini verdiğim başlık altında daha önce yanıt verilmişti.

-Asansörü modele dahil etmemeniz uygun olur.
-Bina dışında olan rampa perdelerinin altına temel tanımlamadan analiz yapmanız tüm yapıda hatalı sonuçlar oluşturacaktır.
-Asansör temelini modellemeden üst yapı etkileşimli çözüm yapmanız temel ve üst yapı dahil analiz sonuçlarını tamamen hatalı yapar.

Geri