V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Bodrum kat toprak dolgu

hatice bayram

Etkin Üye
Merhabalar projelerde temel seviyesini indirme amaçlı toprak dolgulu katlar yapıyoruz bu katları bazı belediyeler 150 cm ve üzerindeyse ayrı kat olarak modelleyin diyor bu projemde ise 80 cm bir dolgum var ve belediye ayrı kat olarak modellemem gerektiğini belirtti burada nasıl bir uygulama yapmak daha mantıklı olur ben bodrum perdeleri arasında toprak dolgu yapıp üzerine çelik hasırlı beton olarak tanımlamıştım fikir verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürler.

Merhabalar projelerde temel seviyesini indirme amaçlı toprak dolgulu katlar yapıyoruz bu katları bazı belediyeler 150 cm ve üzerindeyse ayrı kat olarak modelleyin diyor bu projemde ise 80 cm bir dolgum var ve belediye ayrı kat olarak modellemem gerektiğini belirtti burada nasıl bir uygulama yapmak daha mantıklı olur ben bodrum perdeleri arasında toprak dolgu yapıp üzerine çelik hasırlı beton olarak tanımlamıştım fikir verirseniz memnun olurum şimdiden teşekkürl
80 cm çok az bir yükseklik, kat olarak modellemek gerekmez.
(yönetmeliklerde yok ama öneri; kolon dar kenarlarını (80+kat yüksekliği)/10 yapınız,)
kat yüksekliklerine 80 cm ekleyerek dış akslarda su basman dönebilirsiniz.

Geri