Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

BODRUM KATTA KİRİŞ NMAX HATASI

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mertmen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mertmen

Etkin Üye
Merhabalar.. Projemde c35 beton sınıfı kullandığım halde ve kiriş boyutunu 25x50 den 20x70 e kadar çektiğim halde nmax hatasını gideremedim. Mimariden dolayı 30luk yapamıyorum. Nmax hatasını nasıl giderebilirim? nerede yanlışlık yapıyorum bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum..

Ekli dosyalar

bodrum kattaki nmax hatası veren bir kirişiniz var, o da bağ kirişi olmalı,
asansör bölgesi grup perdeleri, tabiri caiz ise pek bi garip kalmışlar!
(teşbihde hata olmaz diyerek),
başpehlivan olarak soyunan bu perdeleri mimari gereği ne yazık ki, küçük ortada güreştiriyorsunuz!
perdeler size alınır, binanın ortasında en baba elemanlar olarak ciddi kesit tesiri alacakken, kıytırık etkiler alırlar, çünkü, ne çerçeve bağlanıyor doğru dürüst ne de döşemeler, kendileri çalıp kendileri oynuyorlar, daha doğrusu oynayamıyorlar!
önerim perde gurubunu dağıtarak, en azından x yönünü kirişe çevirin.
bodrumdaki nmax hatalı kirişi bağ kirişi seçerseniz nmax hatası gider,
binanın kuzey bölgesine (dış aksta) 2 perde veya perde başlığı ilave ederek bu yöndeki rijitliği bu bölgede arttırarak ötelenmeyi gidermelisiniz, kolay gelsin.

evet Ünver bey, İsmail bey e katılıyorum, biz de öğrenelim nasıl çözüm ortaya koydunuz?
ayrıca problemler özelden çözülüyor ise forumda niye paylaşılıyor, bilmemiz gerekmez.

Merhabalar.. Projemde c35 beton sınıfı kullandığım halde ve kiriş boyutunu 25x50 den 20x70 e kadar çektiğim halde nmax hatasını gideremedim. Mimariden dolayı 30luk yapamıyorum. Nmax hatasını nasıl giderebilirim? nerede yanlışlık yapıyorum bilmiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum..
Kiriş 30x65 de kurtarıyor.

Ekli dosyalar

yorumlarınız için teşekkür ederim . sayenizde biz de bilgilenip projelerde daha sağlıklı tasarımlar yapıyoruz. iyi günler ..

Geri