V11.11 Yayınlandı. İndirmek için Tıklayınız

Bodrum Perdelerinde 1/6 oranı hatası vermiyor

Merhaba,

projemdeki bodrum kat perdelerinde 1/6 oranı sağlanmamasına rağmen ''perdelerin planda uzun kenarının kalınlığına oranı en az 6 olmalıdır'' hatası vermiyor İdecad.
bu durumu daha önce de yaşadım. bu hatayı bazen program vermiyor. bunun nedeni ne olabilir, tasarımda ve çizimlerde bir sıkıntı yaratır mı bu durum?
cde dosyasını ve ekran resimlerini ekledim. teşekkür ederim şimdiden.

Ekli dosyalar

• OBJE.PNG
    OBJE.PNG
    16 KB · Görüntüleme: 26
  • Perdeler.PNG
    Perdeler.PNG
    83.2 KB · Görüntüleme: 22
  • DOSYA.cde
    DOSYA.cde
    214.9 KB · Görüntüleme: 4
Merhaba,

projemdeki bodrum kat perdelerinde 1/6 oranı sağlanmamasına rağmen ''perdelerin planda uzun kenarının kalınlığına oranı en az 6 olmalıdır'' hatası vermiyor İdecad.
bu durumu daha önce de yaşadım. bu hatayı bazen program vermiyor. bunun nedeni ne olabilir, tasarımda ve çizimlerde bir sıkıntı yaratır mı bu durum?
cde dosyasını ve ekran resimlerini ekledim. teşekkür ederim şimdiden.
subasman perdesi veya diğer katlarda devam etmeyen perde olarak işaretlemişseniz bu hatayı vermez. çünkü bu kural bu durumlar için geçerli değildir.

subasman perdesi veya diğer katlarda devam etmeyen perde olarak işaretlemişseniz bu hatayı vermez. çünkü bu kural bu durumlar için geçerli değildir.
subasman perdesi veya diğer katlarda devam etmeyen perde olarak işaretlemedim. buna rağmen ''perdelerin planda uzun kenarının kalınlığına oranı en az 6 olmalıdır'' hatası vermiyor program. ekteki dosyada subasman perdesi olarak işaretli değil ama geometrik kontrol yaptığım zaman hata gözükmüyor. bu durum tasarımda ne gibi durumlar oluşturur?

Ekli dosyalar

Geri