Güncel Fiyatlar ile Online Satın Almak için Tıklayınız

Cami projesi

sefa_26_68

Yeni Üye
S.A hoca tez için bize cami projesi çizdiriyor. Benim yaptığım camide en son katta ortaya bellibir yükseklikte bir hatıl kiriş tanımlanmış ve oralardan kolonlara kirişatılmış daha sonra buralara döşeme atılmış burda döşemeleri atarken tam oturtamıyorum bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Eğer isterseniz yaptığım projeyi yollarım size şimdiden çok teşekkür ettim..

sefa_26_68":33pvdlvc' Alıntı:
S.A hoca tez için bize cami projesi çizdiriyor. Benim yaptığım camide en son katta ortaya bellibir yükseklikte bir hatıl kiriş tanımlanmış ve oralardan kolonlara kirişatılmış daha sonra buralara döşeme atılmış burda döşemeleri atarken tam oturtamıyorum bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim. Eğer isterseniz yaptığım projeyi yollarım size şimdiden çok teşekkür ettim..

Merhaba

Kolon , Kiriş ve döşemeleri kotları dikkate almadan plan düzleminde çizin.
Buradaki döşemelerin eğim yönleri farklı olduğu için hepsine tek tek eğim vermeniz gerekiyor.

Döşeme toolbarında "Objelere eğim ver" komutunu tıklayın. Döşemelerden birini seçin , sağ tuşa basın , tüm çevre elemanların seçilmesi için Evet e basın
Eğim yönünü belirleyin. Bunun için Orta nokta yakalama aktif iken (F5) Şekildeki gibi Dış ve iç Kirişlerin orta noktalarını kullanabilirsiniz.

Diyalogtaki gibi Kot farkını girin . Tamam basarak çıkın

Bu işlemi diğer döşemeler için tekrarlayın.

Ekli dosyalar

• cami.jpg
    cami.jpg
    264.7 KB · Görüntüleme: 5,916
  • cami2.jpg
    cami2.jpg
    162.2 KB · Görüntüleme: 5,916
  • cami3.jpg
    cami3.jpg
    34.3 KB · Görüntüleme: 5,912
  • egimyönü.jpg
    egimyönü.jpg
    78.7 KB · Görüntüleme: 5,918
Yasin bey peki çatı katındaki kirişi doğru tanımlamışmıyım bide kolonlardan ortadaki hatıl kirişe saplanan kirişler doğru mu bide bana bu şekildeki basınç merkezli sistemler ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.. Şimdiden çok teşekkür ettim..

sefa_26_68":1exow0db' Alıntı:
Yasin bey peki çatı katındaki kirişi doğru tanımlamışmıyım bide kolonlardan ortadaki hatıl kirişe saplanan kirişler doğru mu bide bana bu şekildeki basınç merkezli sistemler ile ilgili bilgi verebilirmisiniz.. Şimdiden çok teşekkür ettim..

Merhaba

Projenizi eklerseniz yardımcı olurum.

Geri